Budowa

Budowa domów drewnianych w technologii szkieletowej

Budowa domów drewnianych w technologii szkieletowej

Współcześnie wzrasta świadomość tego, by jak najbardziej minimalizować eksploatację zasobów naturalnych, które są ograniczone. Coraz częściej sięgamy po rozwiązania ekologiczne, również w sektorze budowlanym. Doskonałym pomysłem, który sprawdził się już w krajach skandynawskich oraz w Ameryce jest budowa domów drewnianych. Takie szkieletowe konstrukcje są nie tylko trwałe, charakteryzują się też dużą estetyką wykonania. Producent domów energooszczędnych, firma Skand House proponuje inwestorom usługi wysokiej jakości, będące odpowiedzią na potrzeby naszych czasów oraz zwiększonych wymagań użytkowników w zakresie funkcjonalności i ekologii. Drewniane domy wykonywane przez specjalistów z firmy Skand House opierają się na technologiach skandynawskiej lub Steico.

Bezpieczeństwo w wymiarze indywidualnym oraz ekologicznym czyli kwestie kluczowe:

Wątpliwościami, które mogłyby ogarniać potencjalnych inwestorów pozostają kwestie bezpieczeństwa. W przypadku domów drewnianych zagrożenie pożarowe jest jednak porównywalne, a nawet niższe niż w przypadku domów murowanych. Klasa ognioodporności jest wysoka dzięki temu, że konstrukcja domów szkieletowych jest zabezpieczona izolacyjnie przy pomocy specjalnej wełny oraz płyt gipsowych.

Izolacja pełni nie tylko funkcję ochronną – ma ona także znaczenie w kwestii budowania większej energooszczędności niż w przypadku budowli wznoszonych w innych technologiach. Domy drewniane budowane w oparciu o technologię Steico lub skandynawską charakteryzuje wyjątkowa estetyka, doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów, a także styl idealnie wpisujący się w panujące aktualnie na rynku trendy.

Czy jednak drewno jest odporne na działanie wilgoci, a co za tym idzie – na namnażanie się groźnych dla ludzkiego organizmu drobnoustrojów i grzybów? W przypadku drewna, które wykorzystywane jest do prefabrykatów odpowiedź brzmi – tak. Surowiec poddany jest procesowi suszenia próżniowego, który eliminuje wszelkie zarodniki pleśni oraz pasożyty. Drewniane domy są zatem w pełni bezpieczne, zwłaszcza dla osób zmagających się na co dzień z objawami alergii. Domy energooszczędne są odporne na działanie wilgoci, łatwiej też zachować wewnątrz nich optymalną temperaturę. Doskonałym rozwiązaniem jest dodatkowy montaż paneli słonecznych, dzięki którym można jeszcze bardziej zwiększyć walory proekologiczne budynku, a oprócz tego zredukować koszty ogrzewania.

Trwałość przy krótkim czasie realizacji inwestycji? To możliwe!

W zależności od preferencji klienta domy drewniane mogą być wznoszone w oparciu o dwie technologie: Skandynawską oraz Steico. Technologie te różnią się od siebie tym, jakie prefabrykaty wykorzystują podwykonawcy. Każdorazowo materiały, z których tworzone są poszczególne drewniane elementy pochodzą ze zrównoważonych wycinek i nasadzeń – proces pozyskiwania surowca jest więc w pełni przyjazny dla środowiska. W dobie kryzysu klimatycznego dla wielu to niezwykle istotna informacja.

Domy z prefabrykatów to inwestycje, których realizacja przebiega w trybie przyspieszonym. Nie oznacza to jednak, że trwałość jest mniejsza. Wręcz przeciwnie – zachowane są wszelkie procedury bezpieczeństwa, a wykorzystywane np. w ramach technologii Steico materiały pozostają najwyższej jakości. Prefabrykowane ściany ułatwiają wznoszenie konstrukcji, która opiera się na solidnych, tworzonych z niebywałą precyzją fundamentach. Decydując się na współpracę z firmą Skand House inwestorzy mogą mieć pewność, że ich dom powstanie maksymalnie do pół roku. Dodatkowo praca podwykonawców jest ściśle monitorowana, co gwarantuje najwyższą jakość. Warto podkreślić również fakt, iż każda inwestycja jest realizowana z troską o to, by indywidualne preferencje i oczekiwania inwestorów zostały spełnione. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku decyzja o realizacji ograniczonej liczby zleceń, którą z pełną odpowiedzialnością podjęła nasza firma.

Similar Posts