Porady

Biedermeie -styl, który warto znać

Biedermeie -styl, który warto znać

Styl w jakim urządzimy dom lub mieszkanie może wiele powiedzieć o nas samych. Wybierając aranżację wnętrza, dopasowujemy wygląd domu do naszych potrzeb i do tego, co nam się podoba, Urządzając poszczególne pomieszczenia warto czerpać z wielu stylów, które pojawiły się na przestrzeni lat.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Skąd wzięła się nazwa stylu i czy da się go do jakiegoś innego stylu porównać?
  • Dlaczego elementy charakterystyczne dla stylu biedermeier warto zestawić ze współczesnym wnętrzem?
  • Czy w stylu biedermeier wykorzystywano motywy kwiatowe?
  • Czy meble biedermeierowskie oraz stylizowane bibeloty to duży wydatek?
  • Czy meble w stylu Biedermeir to dobre rozwiązanie do nowocześnie urządzonego wnętrza?

Większość z nas określenie biedermeir kojarzy z lekcji historii. To styl, który był powszechny wśród mieszczaństwa niemieckiego w okresie XIX wieku. Do produkcji mebli wykonanych w tamtym czasie wykorzystywanego różne rodzime gatunki drewna. Idealnie nadawały się do tego takie drzewa jak: grusza, czereśnia oraz orzech.

Co warto wiedzieć o stylu biedermeier?

Meble wykonane w stylu biedermeier były przede wszystkim eleganckie i funkcjonalne. Meble wykonane w stym stylu były solidne. Projektowano je i produkowano z materiałów najwyższej jakości. Między innymi z litego drewna. Meble miały być trwałe. Do dziś meble i dekoracje biedermeierowskie wzbudzają nasz zachwyt i chętnie otaczamy się przedmiotami oraz meblami inspirowanymi tym stylem lub niemal wykonanymi dokładnie w tym jakże ciekawym i eleganckim stylu. Miał to być styl stworzony przez mieszczan właśnie dla nich samych. Wyposażenie domu wykonane w stylu Biedermeier jest przede wszystkim praktyczne. Nie ma zbędnych ozdobników. Ten styl jest inny od stylu angielskiego, gdzie roiło się od wzorzystych dywanów czy tapet we wzory, albo malowidła ścienne przedstawiające sceny rodzajowe.

Jak wykorzystuje się styl biedermeier we współczesnej aranżacji wnętrz?

Styl dziewiętnastowiecznego mieszczaństwa wciąż inspiruje. Współcześnie chętnie czerpiemy z tego stylu. Nic w tym dziwnego. Łączy w sobie prawdziwe piękno naturalnych materiałów z funkcjonalnością i praktycznością w użytkowaniu.

Często styl Biedermeier wymienia się w kontekście stylu Empire we Francji. Jednak biedermeier to jednak coś znacznie więcej niż styl aranżacji domu. To właściwie szerokie pojęcie w kulturze odnoszące się do mieszczaństwa i jego stylu życia w dziewiętnastowiecznych Niemczech.

Gdzie obecnie znajdziemy meble i dekoracje inspirowane stylem Biedermeier?

Przedmioty inspirowane stylem niemieckich mieszczan z XIX wieku zajdziemy między innym w sklepie online. Do kupienia są między innymi malowane kufry, komody, a nawet takie stylowe meble jak damska toaletka. Poza tym znajdziemy ozdoby i bibeloty inspirowane stylem Biedermeir. W sklepach w sieci znajdziemy też takie ciekawe przedmioty czy akcesoria jak wieszaki na biżuterię czy ramki na zdjęcia. Przedmioty inspirowane stylem niemieckich mieszczan świetnie komponują się z innymi stylami.  Meble kuchenne w połączeniu z dodatkami w stylu Biedermeir to interesujące zestawienie, które bardzo pozytywnie zaskakuje. Warto też wiedzieć, że obecnie wykonywane meble biedermeier są sprzedawane w przystępnych cenach i właściwie każdy z nas może sobie pozwolić na tak oryginalny mebel w domu lub mieszkaniu. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ wyposażenie domu wykonane w stylu Biedermeir nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, który zachwyci każdego, kto Cię odwiedzi.

Similar Posts