Porady

Bezramowa zabudowa balkonu – trzy zalety wykorzystania jej w Twojej przestrzeni

Balkony i loggie to przestrzenie pełne relaksu, które umożliwiają wypoczynek w otoczeniu kojącej zieleni roślin nawet wtedy, gdy inwestycja znajduje się w sercu dużego miasta. Niestety, panujące w Polsce warunki atmosferyczne nie pozwalają w pełni cieszyć się udogodnieniami przez cały rok. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest montaż bezramowej zabudowy balkonu. Sprawdź, co możesz zyskać, stawiając na eleganckie przeszklenia.

  1. Szklana zabudowa balkonu zapewnia oszczędność energii i ekologiczne bezpieczeństwo

Badania, które przeprowadzono na Politechnice w fińskim mieście Tampere jasno pokazują, że szklana zabudowa loggii bądź balkonu umożliwia oszczędność nawet 10% energii, wykorzystywanej do ogrzewania nieruchomości. Zdecydowanej redukcji podlegają również koszty związane z renowacją inwestycji. Czynnik ten wiąże się z faktem, że korozja elementów zbrojnych balkonu znacząco spada. Nowoczesne przeszklenia są nie tylko ekologiczne, ale również łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć.

  1. Zabudowa loggii umożliwia budowę ogrodu zimowego

Konstrukcja ze szkła i aluminium pozwala zbudować nowoczesną oranżerię, którą wypełni różnorodna flora, zapewniająca kontakt z naturą przez cały rok. Przeszklenia wpuszczają do środka dużo światła słonecznego, a szczelny system zapewnia stałą, dodatnią temperaturę, niezbędną do wzrostu nawet najbardziej egzotycznych roślin, takich jak: rozłożyste bananowce, ananasy czy drzewka oliwne. Zimowy ogród powiększa przestrzeń mieszkania i może być doskonałym miejscem spotkań towarzyskich lub inspirującą oazą pracy.

  1. Szklana zabudowa balkonu zwiększa wartość inwestycji

Z badań przeprowadzonych przez Taloustutkimus, niezależną firmę badawczą z Finlandii, wynika, że 80% właścicieli domów z Europy Środkowej mogłoby zapłacić ponad 5% więcej za lokal z zamontowaną szklaną zabudową balkonu. Dodatkowo 15% respondentów jest zdania, że wartość rynkowa mieszkania może wzrosnąć nawet o 20%. Warto podkreślić, że grupą badawczą były osoby, które w najbliższym czasie planują zakup nieruchomości. Okazuje się zatem, że montaż przeszkleń to doskonała inwestycja biznesowa dla deweloperów.

Bezramowa zabudowa balkonu – czy będziesz potrzebować zezwolenia?

Może pojawić się pytanie, czy bezramowa zabudowa balkonu wymaga zezwoleń. Jeżeli aranżacja będzie przeprowadzana w domu jednorodzinnym, zgoda nie jest potrzebna. Natomiast w przypadku prac w bloku, należy zgłosić się po zezwolenie do spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej. W przypadku, gdy szklana zabudowa będzie wymagać przeprowadzenia prac budowlano-remontowych (takich jak przesunięcie ściany, drzwi bądź okien), trzeba uzyskać pozwolenie od urzędu gminy lub miasta.

Zabudowa Lumon – inwestycja, która w mgnieniu oka zamieni się w zysk

Bezramowa zabudowa balkonu, proponowana przez grupę Lumon, jest nie tylko stylowa i trwała, ale również łatwa w montażu – nie musisz się martwić, że konstrukcja budynku zostanie naruszona. Jednym z najciekawszych modeli jest minimalistyczny system Lumon 5, który łączy nowoczesny design z funkcjonalną konstrukcją. Nowsza, bardziej zaawansowana technologicznie wersja Lumon 6 pozwala na wykorzystanie bardziej rozłożystych przeszkleń, o grubości wynoszącej 10 lub 12 milimetrów. Zabudowy Lumon to doskonały pomysł na inwestycję, która przemieni się w zysk – ochroni Cię przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zapewni kojącą ciszę i pozwoli na oszczędność energii.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o systemie szklanej zabudowy, wejdź na stronę producenta i skontaktuj się ze specjalistami, którzy z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Similar Posts