Ogród

Bezpieczny plac do wesołej zabawy

Własny plac zabaw nigdy nie był tak realny jak dzisiaj. Szeroka oferta producentów wyposażenia dla dzieci umożliwia stworzenie przydomowej przestrzeni do wesołej zabawy. Do wyboru są nie tylko różnokolorowe huśtawki czy piaskownice o mniej lub bardziej fantazyjnych kształtach.

Współczesne maluchy bawią się we własnych domkach, połączonych ze zjeżdżalnią czy własnym torem przeszkód. Projektując place zabaw dla dzieci, dorośli w pierwszej kolejności muszą pamiętać o bezpieczeństwie swoich podopiecznych.

 

Wyposażenie z atestem

Nie ma sensu inwestować w wyposażenie o wątpliwej jakości. Na rynku działa wiele rzetelnych firm, stawiających bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu. Produkowane przez te podmioty drewniane place zabaw są wykonane z profesjonalnie przygotowanych materiałów. Dotyczy to zarówno maksymalnego wygładzenia powierzchni, jak i zastosowania atestowanych farb czy środków impregnujących. Wysokie standardy muszą też spełniać plastikowe elementy, obecne na placu zabaw. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie materiałów o wątpliwym wpływie na zdrowie. Atesty i certyfikaty sporo mówią o jakości konkretnego produktu. Warto jednak upewnić się, że dana marka cieszy się wiarygodnością i dobrymi opiniami użytkowników. Przydomowego placu zabaw nie organizuje się co chwilę. Ma służyć latami, więc nie warto szukać oszczędności za wszelką cenę. A już na pewno nie kosztem zdrowia dzieci i własnego spokoju o ich bezpieczeństwo. 

 

Plac dostosowany do dziecka

Ogrodowy plac zabaw można dostosować do dziecka na wiele sposobów. Przede wszystkim wyposażenie tej przydomowej przestrzeni powinno odpowiadać wiekowi, w jakim jest pociecha. Nie ma sensu kupować zabawek, z których maluch już wyrósł. Nie zwrócą jego uwagi. Nieciekawe będzie też zbyt zaawansowane wyposażenie. Nie mówiąc już o tym, że niektóre jego elementy nie są zalecane dla małych dzieci. Ogrodowe place zabaw mogą być rozbudowywane stopniowo. Zmieniają się wówczas wraz z rozwojem malucha, jego zainteresowaniami oraz przede wszystkim możliwościami. Na początek wystarczy huśtawka, potem pojawia się piaskownica i zjeżdżalnia. Tę ostatnią można połączyć z letnim basenem czy piętrowym domkiem. Dzieci chętniej spędzają czas w ogrodzie, jeżeli zorganizowany tam plac zabaw uwzględnia ich indywidualne pasje. Na przykład zamiłowanie do malowania, gotowania czy pirackich przygód.

 

Similar Posts