Dekoracje

Fioletowa sypialnia – modna czy przestarzała?

Fioletowa sypialnia

Sypialnia w odcieniach fioletu zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Kolor ten niedawno znajdował się na czele rankingów, jednak w ostatnim czasie nieco stracił w oczach osób aranżujących swoją sypialnię. Czy rzeczywiście należy on do przeszłości, czy może wręcz przeciwnie, pozwoli uzyskać stylowe wykończenie pomieszczenia?

Jeden kolor, wiele odcieni

Rozważania na temat fioletu warto poprzedzić dokładną analizą tego koloru. Nie jest on bowiem jednolity – do dyspozycji mamy wiele różnych odcieni, które można wykorzystać w swoich wnętrzach. Zacznijmy od tych jasnych, nieco rozmytych bielą. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których chcemy się relaksować i odpoczywać. Na myśl przywodzą wiosenne kwiaty, dlatego dobrze łączą się z aranżacjami bogatymi w roślinność. Intensywny fiolet nie ma już tak dobrych właściwości uspokajających, nieco przyciemniając pomieszczenie. Kojarzy się z luksusem, zwłaszcza jeśli wybierzemy głęboki odcień. Możemy wyróżnić również fiolet wpadający w róż lub bordo – decydując się na tego rodzaju barwy, z pewnością wyróżnimy swoją sypialnię na tle innych. Należy jednak uważać, gdyż podobnie jak intensywny fiolet, mogą one nieco przyciemniać wnętrza.

jeden-kolor-wiele-odcieni.jpg

Kolor roku 2022, czyli Veri Peri

Kolor fioletowy nie jest dziś często spotykany w naszych domach, podczas gdy zaledwie 2 lata temu Veri Peri, a więc barwa niebiesko-fioletowa, została ogłoszona kolorem przewodnim. Kolory roku nie przyjmują się oczywiście na stałe – mają one za zadanie wyznaczać trendy w konkretnym sezonie, choć nie sposób ukryć, że niektóre zostają z nami na dłużej. Z fioletem tak się jednak nie stało, przez co wiele osób uważa, że aranżacje z jego wykorzystaniem są nieco przestarzałe, staromodne. Tymczasem eksperci są innego zdania, uważając, że kolor ten warto wprowadzić do swojej sypialni, choć oczywiście w niezbyt dużej ilości, łącząc go z innymi barwami. Sypialnia, w której jedynym kolorem jest fiolet, może nieco przytłaczać, gdyż wydaje się ciemna i optycznie mniejsza.

Jak wprowadzić fiolet do swojej sypialni?

Jeśli lubimy kolor fioletowy, nie musimy z niego rezygnować, urządzając sypialnię. Wykorzystamy go na wiele sposobów, efektownie łącząc z innymi. Fioletowa sypialnia dobrze wpisuje się w ideę stylu minimalistycznego – nie może być przeładowana dodatkami czy meblami. Fioletowy fotel, pled na łóżko czy dywan będą idealnym rozwiązaniem. Jeden element to jednak najczęściej za mało, dlatego, aby zachować spójność aranżacji, wybierzmy co najmniej 2 w tych samych odcieniach. Zasłony w towarzystwie fioletowego dywanu albo fioletowe poszewki na poduszkę i dekoracyjny koc? Jak najbardziej! Coraz większą popularnością cieszy się również fioletowe prześcieradło, w które owinięty musi być wysokiej jakości materac. Warto wybrać model dopasowany do naszych potrzeb, na którym przyjemnie będzie nam wypoczywać. Godne polecenia produkty znaleźć można w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/, który jest autoryzowanym dystrybutorem marki Hilding. Zwróćmy uwagę na produkt Fit 4 Sleep, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających. Materace do dużego łóżka pojedynczego dostępne są na: https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200. Mają uniwersalny kolor, dlatego doskonale połączą się z fioletowymi dodatkami.

Z jakimi kolorami połączyć fiolet?

Jak już wiemy, fiolet jako samodzielny kolor w sypialni nie jest najlepszym wyborem. Warto więc połączyć go z innymi barwami, w zależności od stylu wnętrzarskiego, jaki preferujemy i od efektów, jakie chcemy osiągnąć. W modzie jest połączenie fioletu oraz srebra czy złota. Całość jest niezwykle subtelna i delikatna, a jednocześnie kojarzy się z luksusem. Jeśli marzy nam się sypialnia w stylu prowansalskim, koniecznie połączmy fiolet z bielą. Te dwa kolory w zupełności wystarczą, aby stworzyć niepowtarzalny klimat. Na uwagę zasługuje kolor szary, jednak warto dobrać do niego jaśniejszy odcień fioletu, tak aby całość nie przyciemniała pomieszczenia. Zupełnie inaczej do tematu aranżacji pomieszczenia podejdziemy, gdy naszym marzeniem jest sypialnia w stylu eklektycznym. Taka koncepcja pozwala łamać wszelkie stereotypy, pozwalając sobie na nietuzinkowe połączenia. Niemniej jednak i tutaj bardzo istotne jest zachowanie ładu. Fiolet połączmy więc z 2-3 innymi, dowolnymi kolorami, ale tak, by całość była spójna. W pozornym chaosie musi bowiem znaleźć się miejsce dla porządku, dlatego styl eklektyczny, w którym fiolet może odgrywać główną rolę, stanowi prawdziwe wyzwanie dla aranżujących sypialnię.

z-jakimi-kolorami-polaczyc-fiolet.jpg

Artykuł sponsorowany.

Similar Posts