Troska o środowisko to nasz wspólny obowiązek. Przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego mogą się rozkładać nawet przez 1000 lat. Zatroszczmy się o przyszłe pokolenia i wybierzmy bardziej ekologiczne rozwiązania.
Czym charakteryzują się ekologiczne wiadra z plastiku?
Ekologiczne wiadra z plastiku w porównaniu z ich klasycznymi odpowiednikami różnią się składem materiału użytego w procesie technologicznym produkcji opakowania. Plastik z regranulatu charakteryzuje się wykorzystaniem recyklatu powstałego z zużytych wcześniej tworzyw sztucznych. Wykorzystanie odzyskanych z recyklingu części plastiku do produkcji wiader sprawia, że nie ma konieczności produkowania kolejnych ton tworzyw sztucznych. Ekologiczny plastik swoją wytrzymałością dorównuje klasycznym tworzywom sztucznym.
Do czego można je wykorzystać i gdzie znajdują zastosowanie?
Tworzywa sztuczne, które wytwarzane są z użyciem regranulatu mają szerokie zastosowanie w branży chemicznej. Ze względu na możliwe powstanie smug podczas produkcji, zalecane jest ich wybarwienie na ciemne kolory. Z tego też względu nie ma możliwości wyboru plastiku bezbarwnego. Wykorzystanie konkretnego wiadra uzależnione jest od jego maksymalnego obciążenia. Często spotykanym zastosowaniem wiader z plastiku z regranulatem jest użycie ich do sprzedaży emulsji do malowania, gładzi czy zapraw tynkowych. Wiader z ekologicznego plastiku można używać również do przechowywania innych artykułów chemicznych, a pełną ofertę dostępnych rozmiarów i kształtów znaleźć można na stronie https://www.plast-box.com/oferta/katalog-produktow/wiadra-plastikowe-okragle/.
Jak należy postępować z pustymi opakowaniami plastikowymi?
Puste opakowania wykonane z plastiku powstałego z dodatkiem regranulatu należy umieścić w specjalnych koszach, do których wrzucamy odpady z tworzyw sztucznych. Są to te same pojemniki, które wykorzystujemy podczas segregacji odpadów. Nie ma potrzeby składowania wiaderek wykonanych z ekologicznego plastiku w osobne miejsca i późniejszej specjalnej utylizacji. Tworzywa sztuczne powstałe z wykorzystaniem już raz zużytego plastiku nadają się do ponownego recyklingu.
Dzięki rozwiązaniom wykorzystującym plastik powstały z recyklingu znacznie minimalizuje się zużycie surowców i odpadów powstałych wskutek produkcji. To realny wpływ na ochronę klimatu. Dodatkowo wszelkie działania związane z przetwarzaniem tworzyw sztucznych spełniają wymogi narzucone przez dyrektywy Unii Europejskiej. Wybór plastiku, który wykorzystuje materiały, które już są w użyciu, to odpowiedzialne zachowanie w trosce o środowisko i jego stan za 100 czy 200 lat.