Patent Betafence na świecące ogrodzenie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Patent Betafence na świecące ogrodzenie

Patent Betafence na świecące ogrodzenie

Patent Betafence na świecące ogrodzenie
Czerwiec 28
11:21 2014

Słup ogrodzeniowy B-Lux emitujący światło to prawdziwa nowość i efekt współpracy firmy Betafence i atelier projektowego RIGO z Padwy. Dostępny w czterech rodzajach powłok – od stali nierdzewnej, przez corten, stal cynkowaną i powlekaną poliestrem po drewno i w różnych wysokościach daje możliwość szerokiego zastosowania zarówno do montażu ogrodzeń posesji prywatnych, jak i firm i obiektów użyteczności publicznej.

Włoski oddział Betafence i atelier projektowe RIGO z Padwy opracowały projekt słupa ogrodzeniowego B-Lux tak innowacyjnego, betafence słup b-lux SECURIFORże został od razu opatentowany. Jego konstrukcja opiera się na prostym i niezwykle efektownym rozwiązaniu – w dolnej części słupa znajduje się okrągły, prostokątny lub kwadratowy otwór, przez który emitowane jest światło, skierowane na zewnątrz ogrodzenia. Zastosowany rozpraszacz światła wykonany został w energooszczędnej technologii LED zgodnie z normą EN 60598-1.

Montaż paneli ogrodzeniowych Securifor oraz Zenturo na słupie B-Lux przebiega bardzo łatwo i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Słup ma przekrój poprzeczny o wymiarach 40x60x2 mm i wysokość: 105,5, 131,5, 161,5 oraz 181,5 cm. Wyposażony jest w listwę zewnętrzną, dzięki której w zewnętrznej części formuje się przykrycie w postaci łuku.

Istnieje możliwość dopasowania wizualnie słupa do różnych stylów ogrodzenia i posesji, ponieważ producent proponuje rozwiązania w czterech typach powłok. Do wyboru są: stal nierdzewna (Inox), stal cynkowana i malowana farbą proszkową w kolorze zielonym RAL 6005, modna obecnie stal corten (naturalnie rdzewiejąca – idealna do stylu cyberpunkowego i industrialnego) oraz drewno. Nocą ogrodzenie na słupach B-Lux wygląda niesamowicie. Aktualnie dostępne jest wyłącznie we Włoszech.

Po więcej informacji na temat rozwiązań Betafence zapraszamy na www.ogradzamy.pl.

Fot. Betafence

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *