Panele czy siatka? Wybierz ogrodzenie dla siebie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Panele czy siatka? Wybierz ogrodzenie dla siebie

Panele czy siatka? Wybierz ogrodzenie dla siebie

Panele czy siatka? Wybierz ogrodzenie dla siebie
Czerwiec 17
09:27 2015

Planujesz zakup ogrodzenia? Sprawdź, na którą opcję się zdecydować, by mieć satysfakcję z wyboru. Producenci ogrodzeń oferują mnóstwo rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów. Wśród nich można wskazać dwie główne grupy: ogrodzenia panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie tylko techniką wykonania, lecz także ceną, wyglądem czy trudnością montażu. Zanim więc zdecydujesz się na jeden z wariantów, zapoznaj się z ich specyfikacją.

Panele ogrodzeniowe
Systemy ogrodzeniowe z paneli to opcja dedykowana przede wszystkim osobom ceniącym estetykę. Dzięki różnorodności modeli możesz zdecydować się na przęsła Fot. betafence panele zenturoklasyczne, dekoracyjne, a także zupełnie nietypowe, których wygląd zmodyfikujesz według własnego uznania.
Niezwykle istotna jest łatwość i szybkość montażu systemów panelowych – poradzi sobie z nim każdy majsterkowicz. Wystarczy tylko odpowiednio wytyczyć przebieg ogrodzenia, wyznaczyć punkty umiejscowienia słupów w ziemi, a później postępować według instrukcji dostępnych w internecie.

Siatka ogrodzeniowa
Cena w przeliczeniu na metr bieżący ogrodzenia stanowi główną przewagę systemów ogrodzeniowych z siatki nad tymi z paneli. Z tego powodu warto wykorzystać ją po bokach i z tyłu posesji, nawet gdy od frontu zdecydujesz się na użycie paneli ogrodzeniowych. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione lub zgrzewane. Pierwsze są klasyczne, najczęściej o oczku w kształcie rombu. Charakteryzują się też znaczą elastycznością. Najbardziej popularne są cynkowane lub powlekane zielonym PVC. Siatki zgrzewane natomiast wyglądem Fot. betafence siatka ogrodzeniowaprzypominają panele ogrodzeniowe. Mają oczka kwadratowe lub prostokątne. Są też znacznie sztywniejsze od siatek plecionych. Modne są powlekane PVC w kolorze antracytu metalizowanego.

Oba typy ogrodzeń z siatki dostępne są w wielu wzorach, dlatego na pewno znajdziesz taką, która nie tylko zabezpieczy Twoją posesję, lecz także gustownie podkreśli jej wygląd. Pamiętaj jednak, że montaż siatki jest trudniejszy i zajmuje więcej czasu niż w przypadku paneli. Wymaga umiejętnego naprężenia i dopasowywania do ułożenia terenu. Dlatego w tym wypadku – jeśli nie czujesz się na siłach – warto zwrócić się po pomoc do fachowców. Jeżeli więc zależy Ci na oszczędności – wybierz siatkę. Jeśli jednak cenisz estetykę oraz prostotę montażu – postaw na panele.

Powiązane artykuły

2 komentarze

 1. axel_B
  axel_B Czerwiec 17, 10:11

  jasne że panele ogrodzeniowe!!

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Lucy Jane
  Lucy Jane Lipiec 14, 12:16

  Ta firma ma bardzo fajne murki gabionowe. Tu o nich nie napisano, ale moim zdaniem są bardzo oryginalne i estetyczne

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *