Ogrodzenie w częściach czy w komplecie? | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Ogrodzenie w częściach czy w komplecie?

Ogrodzenie w częściach czy w komplecie?

Ogrodzenie w częściach czy w komplecie?
Styczeń 21
12:46 2015

Sprawdź, czy można zaoszczędzić własnoręcznie kompletując ogrodzenie, czy może warto jednak postawić na kompletny system ogrodzeniowy.

Wygodnie jest kupić kompletny system ogrodzeniowy. Ale, w powszechnej opinii, za wygodę trzeba zapłacić. Dlatego szukając oszczędności, zastanawiamy się, czy nie lepiej zadać sobie trudu i skompletować ogrodzenie „na własną rękę”. W ten sposób możemy zaoszczędzić, montując wymarzone ogrodzenie na przykład na tańszych słupach lub z wykorzystaniem innych niż dedykowane systemowi akcesoriów. Jeśli drzemią w nas zdolności godne „złotej rączki”, możemy się nawet pokusić o własnoręczne przycinanie, spawanie, cynkowanie i malowanie poszczególnych elementów ogrodzenia. Wszystko po to, by zaoszczędzić. Ale końcowa cena może być wyższa niż koszty związane z zakupem kompletnego systemu ogrodzeniowego.

betafence system bekafor classicJak to możliwe? Wybierając kompletny system ogrodzeniowy wysokiej jakości, klient nie płaci za wygodę, ale za wykorzystanie nowoczesnych technologii. Zakup takiego ogrodzenia to inwestycja na przyszłość, gdyż pozwala zaoszczędzić na regularnej konserwacji, a ogrodzenie będzie dodatkowo zabezpieczone wieloletnią gwarancją antykorozyjną.

Co więcej, cięcie i spawanie elementów cynkowanych pozbawia je gwarancji producenta. Dodatkowo, ingerując w gotowe elementy, narusza się ich powłokę antykorozyjną, której nie można  już potem ponownie zabezpieczyć tak, jak producent, który nowoczesne technologie. Takie ogrodzenie, bez odpowiedniego zabezpieczenia, będzie szybko korodować, co naraża właściciela na koszty związane z koniecznością szybszego przeprowadzenia pierwszej konserwacji (i każdej następnej), a nawet wymiany ogrodzenia na nowe. Tymczasem kompletne systemy ogrodzeniowe wysokiej jakości mogą być objęte nawet 20-letnią gwarancją antykorozyjną. Warto zatem skalkulować ile będzie kosztowała wieloletnia regularna konserwacja własnoręcznie skompletowanego ogrodzenia pozbawionego takiej gwarancji.

Własnoręcznie kompletując ogrodzenie, trudno o 100% pewności technicznej zgodności wszystkich jego elementów. Brak dopasowania pod względem technicznym może być przyczyną szybszego zużywania się poszczególnych elementów, na przykład bramy wjazdowej, co będzie generować kolejne wydatki. Lepiej ich uniknąć, stawiając na kompletny system ogrodzeniowy, najlepiej sprawdzonego producenta. W ten sposób uzyskujemy pewność, że wszystkie elementy ogrodzenia, włącznie z bramami, słupami i akcesoriami, tworzą jedną spójną całość, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Fot. betafence

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *