Cztery sposoby na tańsze ogrodzenie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Cztery sposoby na tańsze ogrodzenie

Cztery sposoby na tańsze ogrodzenie

Cztery sposoby na tańsze ogrodzenie
Kwiecień 20
09:42 2015

Planujesz zakup systemu ogrodzeniowego i nie wiesz na jakie rozwiązanie się zdecydować? Analizujesz koszty inwestycji? Wraz z Betafence podpowiadamy jak zminimalizować koszty tej inwestycji.

Ogrodzenie to podstawa bezpieczeństwa każdej posesji i poczucia prywatności jej mieszkańców. Dzięki niemu chronisz dom i ogród przed wtargnięciem niepowołanych gości.

Fot.Bbetafence siatka pantanet familyZakup i instalacja systemu ogrodzeniowego wiążą się ze sporymi wydatkami, jednak stosując się do czterech poniższych zasad znacząco obniżysz ich koszt.
1. ZRÓB TO SAM
Jeżeli nie są Ci straszne majsterkowanie oraz prace budowlane, z pewnością poradzisz sobie z samodzielnym montażem ogrodzenia. Twoim zadaniem będzie przygotowanie gruntu, wylanie fundamentu, a później montaż słupów i paneli lub siatki ogrodzeniowej. Porady na temat montażu bez problemu znajdziesz w sieci, m.in. w serwisie ogradzamy.pl.
2. POSTAW NA JAKOŚĆ
Z dobrym ogrodzeniem jest jak butami: jeśli chcesz mieć pewność, że posłużą Ci przez lata, musisz wybrać takie, które zachwycają jakością. W przypadku systemów ogrodzeniowych mówimy o rozwiązaniach wykonanych z trwałych materiałów, zabezpieczonych warstwami ochronnymi (np. powłoką poliestrową lub PVC) oraz posiadających długą gwarancję.
Co prawda w momencie zakupu będą droższe od zwykłych ogrodzeń, jednak na przestrzeni lat taka inwestycja na pewno szybko się zwróci.
Fot. Betafence murek gabionowy3. DOPASUJ ROZWIĄZANIE
Umiejętny wybór produktów do budowy systemu ogrodzeniowego także ograniczy Twoje wydatki. Owszem, niezwykle ważny jest Twój gust, jednak w pierwszej kolejności zwróć uwagę na dobór rozwiązania do rozmiaru i położenia posesji. Jeżeli teren, który ogradzasz, jest rozległy, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie kupno paneli o większej szerokości, np. 3 metrów. W ten sposób zaoszczędzisz na liczbie koniecznych przęseł, słupów i akcesoriów montażowych.
Warto również sprawdzić stabilność gruntu, na którym montowane będzie ogrodzenie. Jeśli jest on grząski, należy zainwestować w lekkie systemy (np. siatkę ogrodzeniową). W przeciwnym razie Twoje ogrodzenie może się zapaść i wymagać dodatkowych środków na remont.
4. ŁĄCZ SYSTEMY
Ogrodzenie, oprócz funkcji zabezpieczającej posesję, ma również cieszyć oko pięknym i efektownym wyglądem. Ten aspekt jest szczególnie ważny w przypadku ogrodzenia stojącego od strony ulicy. Dlatego, by oszczędzić sobie wydatków, dekoracyjne panele lub gabiony zamontuj wyłącznie od reprezentacyjnej strony ogrodu.
Po bokach i z tyłu posesji postaw na tańsze rozwiązanie, np. na siatkę ogrodzeniową. Wygląda estetycznie, a przy tym zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *