Spulchnij glebę glebogryzarką | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Spulchnij glebę glebogryzarką

Spulchnij glebę glebogryzarką

Spulchnij glebę glebogryzarką
Wrzesień 29
16:18 2014

Aby poprawić zdrowotność gleby oraz odpowiednio przygotować ją do wiosennego sadzenia warzyw i owoców należy spulchnić ją jesienią. Przy okazji możemy wykorzystać suche liście, skoszoną trawę czy muł ze stawu. Jak jednak szybko i efektywnie poradzić sobie z taką ilością kopania? Z pomocą przychodzą glebogryzarki.

Maszyna zamiast łopaty
glebogryzarka HusqvarnaSpulchnianie oraz wyrównywanie gleby jesienią jest ciężkim i potrzebnym zajęciem o czym wiedzą wszyscy, którym zależy na dorodnych zbiorach. Od utworzenia wolnych przestrzeni w glebie, które zostaną wypełnione powietrzem i wodą, zależą dalsze wyniki prac w ogrodzie. Posługiwanie się łopatą i szpadlem jest zajęciem bardzo czasochłonnym, wymagającym dużych nakładów nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim siły. Wielogodzinne korzystanie z tradycyjnych narzędzi naraża ponadto użytkownika na urazy pleców i kontuzje stawów, które mogą dawać o sobie znać przez całą zimę. – Jeżeli zależy nam na zdrowiu oraz żyznej ziemi na grządkach, bez ciężkich i zbitych kawałków, powinniśmy zastanowić się nad glebogryzarką. Maszyna tego typu szybko wyrówna i napowietrzy duże i małe powierzchnie. Sprawdza się nie tylko podczas przygotowań pod uprawę różnych roślin, ale pomoże nam też przy założeniu trawnika – pamiętajmy, że wówczas również musimy przekopać posesję, aby prezentował się atrakcyjnie. Warto dodać, że profesjonalni ogrodnicy regularnie korzystają z pomocy glebogryzarek. Praca nimi sprawi, że gleba uzyska pożądaną strukturę i zatrzyma optymalną ilość wody” – mówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Czym kierować się przy zakupie glebogryzarki?
• Jeśli w ogrodzie jest wiele mniejszych grządek i rabat, należy upewnić się, czy wybrana maszyna posiada uchwyty lub koła transportowe.
• Najodpowiedniejsza na dużych, otwartych przestrzeniach będzie glebogryzarka z tylnym urządzeniem roboczym, z nożami przeciwbieżnymi lub z przednim urządzeniem roboczym, mocnym silnikiem i dużą szerokością pracy.
• Jeżeli zależy nam na wszechstronności maszyny i możliwości wykorzystania jej również do innych prac, warto zaopatrzyć się w taki model, do którego można dołączyć bronę pazurową, krawędziarkę czy obsypnik.
• Optymalną zdolność manewrowania i kontrolę

Fot. Husqvarna

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. antena45
    antena45 Wrzesień 30, 08:03

    Strasznie fana nazwa… GLEBOGRYZARKA 🙂

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *