Wiosenna renowacja drewna i metalu w ogrodzie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Wiosenna renowacja drewna i metalu w ogrodzie

Wiosenna renowacja drewna i metalu w ogrodzie

Wiosenna renowacja drewna i metalu w ogrodzie
Luty 28
08:55 2015

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz i pierwszych prac w przydomowych altankach i ogrodach. Jak co roku zima na pewno nadwyrężyła metalowe i drewniane elementy w wielu ogrodach. Co zatem należy zrobić w pierwszej kolejności?

Pierwsze ciepłe dni oznaczają zwykle koniec zimowego testu dla drewnianych i metalowych elementów w naszych ogrodach. W okresie zimowym, na wielu takich elementach dochodzi do odspajania i łuszczenia powłok ochronnych, pękania drewna, ścierania mechanicznego czy rozwoju grzybów. Problemy takie mogą również być spowodowane niewłaściwym doborem środków ochronnych lub nieumiejętnym ich zastosowaniem. Marka Dekoral radzi, jak odnowić wygląd ogrodu po zimie.

fot. DekoralUratować można nawet bardzo zniszczone powierzchnie. Oczywiście o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest naprawienie zauważalnych zmian powłok drewnianych i metalowych od razu. W ten sposób ograniczamy nakład pracy i ilość materiałów przeznaczonych do renowacji. I co najważniejsze, hamujemy rozwój zniszczeń. Dlatego też warto przystąpić do pracy już wczesną wiosną. Jak sprawnie przeprowadzić renowację powierzchni altan, parkanów, ogrodowych huśtawek i ławek?

Przede wszystkim należy przygotować powierzchnię, oczyszczając ją i zeszlifowując zainfekowane fragmenty. Istotne jest zbudowanie solidnej warstwy ochronnej. Zaimpregnowanie drewna impregnatem bezbarwnym (takim jak np. Drewnochron Impregnat Extra) oraz zastosowanie farby gruntującej Gruntamol zabezpieczy powierzchnię na długi czas. Kolejnym krokiem jest wybór środka, który zapewni nam dodatkową ochronę i efektowny wygląd. Pięcioletnia gwarancja powłoki tworzonej przez Emakol Strong spełnia ten wymóg. Emalia ftalowa marki Dekoral dobrze się rozprowadza i świetnie współpracuje z drewnem, dzięki czemu jest wygodna w stosowaniu. Można nanosić ją pędzlami płaskimi i kaloryferowymi, wałkiem Felt z oferty marki Dekoral Gold lub natryskiem. Produkt jest ponadto wyjątkowo odporny na działanie czynników atmosferycznych, dlatego też powierzchnia przez długi czas zachowuje kolor i połysk. W kwestii wytrzymałości powłoki niemałe znaczenie ma także odporność emalii na wgniecenia i uderzenia. W palecie dostępne są 24 kolory gotowe od lazuru przez jasną szarość po karminową czerwień.

W przypadku elementów metalowych prostym i efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie Emalii Antykorozyjnej. Występujący w wielu wariantach kolorystycznych i wykończeniowych, produkt może być stosowany bezpośrednio na rdzę. W wymalowywaniu przydatne będą wałek Felt i pędzle płaskie lub Oval z oferty marki Dekoral Gold. Przed malowaniem wystarczy jedynie oczyścić, zmatowić i odpylić powierzchnię. Nie jest konieczne stosowanie tutaj farb gruntujących i podkładowych. Już 2 – 3 warstwy Emalii Antykorozyjnej gwarantują głęboki kolor i solidną ochronę.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *