Jak pomalować i zabezpieczyć grzejniki? | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Jak pomalować i zabezpieczyć grzejniki?

Jak pomalować i zabezpieczyć grzejniki?

Jak pomalować i zabezpieczyć grzejniki?
Marzec 28
22:38 2014

Wiosna to czas wzmożonych porządków i remontów w naszych domach. Odświeżanie ścian, zmiana aranżacji i dekoracji, zabezpieczanie elementów drewnianych i metalowych – przede wszystkim te czynności są wykonywane w pierwszej kolejności.

Niejednokrotnie zapominamy o malowaniu i renowacji kaloryferów. Nie jest to czynność trudna, wymaga jednak zastosowania specjalnej farby. Najlepszą ochronę grzejników zapewniają produkty marki Hammerite.

Preparat Hammerite Do Kaloryferów to produkt wodny, który dzięki niskiemu poziomowi zapachu znakomicie nadaje się do stosowania we wnętrzach. Malowanie grzejników najlepiej wykonać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego lub po jego zakończeniu. Idealna temperatura zapewniająca właściwe schnięcie farby wynosi między 10 a 25 stopni Celsjusza. Po upewnieniu się, że powierzchnia kaloryfera jest zimna, należy usunąć luźne fragmenty poprzednich wymalowań. Następnie powinno się odtłuścić i usunąć zabrudzenia. Jeżeli jest to powierzchnia wcześniej już malowana, należy dokonać tej czynności czystą wodą z detergentem. Z kolei, jeżeli wcześniej grzejnik nie był malowany, zabrudzenia najlepiej usunąć Rozpuszczalnikiem Hammerite i poczekać aż wyschnie.

Warto pamiętać, że wcześniej malowane powierzchnie trzeba bardzo dokładnie zmatowić wykorzystując np. papier ścierny, pozwoli to na zwiększenie przyczepności kolejnych powłok.
Za pomocą suchej szmatki lub pędzla powinno się usunąć powstały kurz i pył. Następnie należy otworzyć puszkę farby Hammerite Do Kaloryferów. Powoli i dokładnie wymieszaj jej zawartość,
w żadnym zaś wypadku nie można jej rozcieńczać. Po dokonaniu tych czynności, możemy przystąpić do właściwego malowania. Należy nałożyć dwie warstwy (druga po 6 godzinach), upewniając się, że farba pokrywa powierzchnię metalu, zwłaszcza jej krawędzie i narożniki. Szybkoschnąca formuła preparatu pozwala na nałożenie dwóch warstw Hammerite
Do Kaloryferów w ciągu jednego dnia. Co więcej, farba doskonale zabezpiecza grzejnik przed rdzą, tworząc śnieżnobiałą i trwałą powłokę.

Zabezpiecza wszystkie rodzaje kaloryferów
Hammerite Do Kaloryferów to produkt uniwersalny. Pozwala na pomalowanie grzejników zarówno nowego, jak i starego typu wraz z instalacją, czyli również obudowę z tworzywa sztucznego i miedzianych rurek – mówi ekspert marki Hammerite, Nikodem Kowalski, Menedżer ds. Szkoleń Akzonobel. Dzięki swojej nowoczesnej formule preparat nie żółknie, jest odporny na temperatury do 120 stopni Celsjusza, a także jest odporny na uderzenia i zarysowania – dodaje.

Opis produktu Hammerite:
Hammerite Do Kaloryferów: szybkoschnąca, termoodporna emalia akrylowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania kaloryferów oraz elementów instalacji grzewczej.
• Nie żółknie
• Odporna na temperatury do 120 stopni Celsjusza
• Odporna na uderzenia i zarysowania
• Szybkoschnąca formuła
• Wykończenie – Satynowy
• Wydajność w m2/l przy jednokrotnym malowaniu (do 16)
• Opakowania – 0,7l
• Druga warstwa – po 6 godzinach
• Malować w temperaturze – pomiędzy 10 a 25 stopni Celsjusza

fot. Hammerite

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *