Szybka renowacja, efekt na lata | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Szybka renowacja, efekt na lata

Szybka renowacja, efekt na lata

Szybka renowacja, efekt na lata
Kwiecień 30
11:08 2015

Przed przystąpieniem do renowacji drewna znajdującego się na zewnątrz ważne jest dokładne oczyszczenie malowanej powierzchni i zastosowanie odpowiedniego sposobu ochrony przed biodegradacją i czynnikami atmosferycznymi. Wybierając szybkoschnące środki impregnujące oraz ochronno-dekoracyjne, już w ciągu jednego dnia można skutecznie zabezpieczyć drewno na kilka lat.

Drewno przeznaczone do malowania powinno być czyste i suche. Należy usunąć stare, łuszczące się powłoki oraz wierzchnią warstwę zszarzałego drewna. Następnie wyrównać je papierem ściernym (najlepiej o gradacji 120), a na koniec odpylić za pomocą wilgotnej ściereczki. – Szybkoschnąca lakierobejca dekoracyjna Altax „Gotowe w 1 dzień” nadaje drewnu szlachetny połysk oraz zmienia jego barwę. Polecana jest szczególnie do małych powierzchni, takich jak: meble ogrodowe, drzwi, okna, Fot. Altaxelementy dekoracyjne. Lakierobejca dekoruje i barwi drewno zachowując jego naturalny rysunek. Szybkoschnący impregnat firmy Altax to produkt o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Rekomendowany do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, w tym płotów, altan, elewacji czy podbitek dachowych. Nadaje mu szlachetny kolor, a także podobnie jak lakierobejca zachowuje naturalny rysunek drewna – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Przed nałożeniem środka ochronno-pielęgnacyjnego powinniśmy nałożyć warstwę impregnatu gruntującego, który zabezpieczy drewno przed grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami. Dobry produkt z tego segmentu nie powinien tworzyć żadnej powłoki i wpływać na końcowy efekt wizualny. Wybierając szybkoschnący impregnat gruntujący wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę preparatu i odczekać 3-4 godziny.

Kolejnym krokiem w renowacji jest zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi oraz nadanie drewnu pożądanego efektu dekoracyjnego. Większość produktów do ochrony drewna dostępnych na rynku wykazuje odporność na deszcz dopiero po 12 godzinach od nałożenia. Szybkoschnący impregnat lub lakierobejca ułatwiają renowację i są idealne do odnawiania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz, ponieważ chronią przed deszczem już po 1 godzinie od nałożenia.
Wybór produktów szybkoschnących do zabezpieczania drewna pozwala ograniczyć nie tylko koszty pracy, ale przede wszystkim czas. Wysoka jakość produktów szybkoschnących zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, śniegiem, wilgocią, słońcem czy promieniowaniem UV.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *