Drewno naturalnie piękne i skutecznie chronione | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Drewno naturalnie piękne i skutecznie chronione

Drewno naturalnie piękne i skutecznie chronione

Drewno naturalnie piękne i skutecznie chronione
Lipiec 03
14:47 2014

Olejowanie jest efektywną metodą ochrony zewnętrznych powierzchni drewnianych, która jednocześnie podkreśla naturalne piękno tego materiału. Tikkurila Valtti Wood Oil to tradycyjny olej do drewna, który zapewnia odporność na warunki atmosferyczne i ogranicza pękanie powierzchni, a także eksponuje unikatowe usłojenie.

Drewno jest materiałem o wielu walorach wizualnych i użytkowych, dlatego wykonane z niego panele tarasowe i meble ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Dla zachowania ich w dobrej kondycji konieczne jest jednak stosowanie specjalistycznych preparatów. Jeśli bliski jest nam trend powrotu do naturalnych materiałów i deseni, do ochrony drewna stosujmy oleje, które uwydatnią jego wyjątkowy charakter.

Impregnacja olejem daje nam pewność, że drewno zachowa swoją wymiarową stabilność, naturalny wygląd i nie będzie chłonęło Tikkurila Valtti Wood Oilwody, a jednocześnie będzie łatwe w codziennej pielęgnacji. Tikkurila Valtti Wood Oil wnika w głąb wierzchniej warstwy drewna i chroni je od środka. Nie tworzy przy tym powłoki, pozwalając na wymianę powietrza. Dzięki jego użyciu, woda nie wsiąka w strukturę drewna, ale spływa po jego powierzchni, co skutecznie zabezpiecza przed niszczącym wpływem wilgoci. Tikkurila Valtti Wood Oil dodatkowo długotrwale chroni powierzchnię przed zabrudzeniami, natłuszcza ją i ogranicza jej pękanie.

Tikkurila Valtti Wood Oil jest prosty w aplikacji, a jego niewątpliwą zaletą jest możliwość miejscowej renowacji uszkodzeń, bez konieczności szlifowania całej powierzchni. Może być stosowany do natłuszczania drewna miękkiego oraz twardego (drzewa liściaste), do drewna impregnowanego i po obróbce cieplnej, a także do drewna surowego. Doskonale sprawdzi się w przypadku mebli ogrodowych, tarasów, schodów, płotów, balustrad czy pomostów. Nie wymaga warstwy gruntującej. Krótko schnie (suchość dotykową osiąga po 5 godzinach), a w trakcie nakładania nie wydziela uciążliwego zapachu. Paleta kolorów obejmuje 40 odcieni.

Fot. Tikkurila

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *