Husqvarna Automower® obchodzi swoje 20 urodziny | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Husqvarna Automower® obchodzi swoje 20 urodziny

Husqvarna Automower® obchodzi swoje 20 urodziny

Husqvarna Automower® obchodzi swoje 20 urodziny
Maj 07
08:41 2015

W 1995 roku firma Husqvarna stworzyła pierwszą zautomatyzowaną kosiarkę na świecie. Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz lata doświadczenia pozwoliły na zaprojektowanie maszyn, które są wydajne, ciche i przyjazne środowisku. Rodzina kosiarek Automower® to w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Potrafią wykonać cała pracę związaną z koszeniem, dzięki czemu ogród pozostanie miejscem wypoczynku i relaksu.

Kosiarki Automower® przeznaczone są do trawników małych i dużych. Zautomatyzowane kosiarki poradzą sobie z różnym ukształtowaniem terenu i warunkami pogodowymi – są w stanie pracować podczas deszczu i upałów, a nachylenie zbocza może wynosić nawet 45%. Co więcej, użytkownik sam dostosowuje i reguluje harmonogram koszenia – praca w nocy, w dzień, przez cała dobę – mówi Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Nowoczesna technologia koszenia
Programowanie urządzenia i ustawianie wysokości koszenia są bardzo proste. Kosiarka Automower® wyposażona jest w ostre ostrza, które zamontowane są na Fot. Husqvarna AB - Autmower 220 ACobracającej się tarczy, co zapewnia idealną precyzję cięcia. Za każdy razem koszone są wierzchołki źdźbeł trawy, ścięte drobiny pozostają na niej tworząc doskonały, naturalny nawóz, a użytkownik zwolniony jest z uciążliwego zagrabiania i oczyszczania trawnika. Inteligentna kosiarka Automower® porusza się po ogrodzie ruchem nieregularnym i zmienia swoje trasy przejazdu. Nieregularny sposób koszenia zapobiega powstawianiu nieestetycznych pasów, pozostawiając zachwycający efekt końcowy. Zautomatyzowana kosiarka równo i dokładnie przystrzyże każdy trawnik, nawet ten z przeszkodami (rabaty, krzewy, ławki) i o nieregularnych kształtach.

Cisza i spokój
Rodzina Automower® wyposażona jest w innowacyjne akumulatory, i bezszczotkowe silniki elektryczne, które oczywiście nie emitują szkodliwych spalin, są ciche, a więc przyjazne dla użytkownika i środowiska. Oprócz tego model Automower® Solar Hybrid posiada baterię słoneczną, dzięki której robot koszący jest w stanie podczas dnia pracować dłużej pomiędzy momentami ładowania. Kosiarki te są w pełni zautomatyzowane, kiedy akumulator jest na wyczerpaniu, samoistnie odnajdują stacje ładującą, uzupełniają energię i powracają do pracy. Zautomatyzowane urządzenia firmy Husqvarna są bezpieczne dla Fot. Husqvarna AB - Autmower Solar Hybridużytkowników, posiadają systemy zabezpieczające, które unieruchamiają noże w przypadku uniesienia lub wywrócenia maszyny. Ponadto w razie napotkania przeszkody maszyna zatrzyma się i zmieni kierunek ruchu. Większe modele kosiarek Husqvarna Automower® mogą być wyposażone w Jednostkę Komunikacyjną GPS. Maszyna taka może być zdalnie przeprogramowana, włączona lub wyłączona itp., a jej ruchy można śledzić poprzez wyświetlacz smartfona.

Który model wybrać?
Firma Husqvarna ma w swojej ofercie sześć modeli zautomatyzowanych kosiarek Automower®. Każda z nich jest niezawodna, pogodoodporna, nie emituje spalin i posiada kod PIN i alarm zabezpieczający przed kradzieżą. Jednak, aby wybrać najlepszy model, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nachylenie powierzchni i wielkość terenu. Na stronie internetowej www.husqvarna.pl znajduje się aplikacja, która po odpowiedzi na wyżej wymienione, kluczowe pytania wybierze dla nas właściwy model.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *