Bezkompromisowe strzyżenie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Bezkompromisowe strzyżenie

Bezkompromisowe strzyżenie

Bezkompromisowe strzyżenie
Czerwiec 09
15:59 2015

Kosiarka jest urządzeniem najczęściej wykorzystywanym przy pielęgnacji trawnika. Zastosowanie nowoczesnej technologii zwiększającej wydajność i jakość cięcia w kosiarkach Husqvarna, jest wynikiem wnikliwej obserwacji potrzeb użytkownika. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych funkcji koszenia, trawnik wygląda zdrowo i pięknie.

Wysoka wydajność koszenia
Maszyny do cięcia firmy Husqvarna są skonstruowane tak, aby w jak najkrótszym czasie skosić jak największą powierzchnię trawnika. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wydajnych silników lub napędów akumulatorowych oraz nowoczesnej technologii cięcia. Np. Funkcja Trio Clip to trzy systemy koszenia w jednej maszynie. Pierwszym z nich jest wyrzut tylny, kolejnym zbieranie skoszonej trawy do kosza, co eliminuje konieczność jej grabienia po zakończonej pracy, a trzeci to funkcja BioClip® czyli rozdrabnianie trawy na mniejsze fragmenty, które pozostają na jej powierzchni tworząc naturalny nawóz. Technologia ta jest zastosowana w wybranych modelach kosiarek spalinowych i traktorów.

Precyzja
Głównym priorytetem obok wydajności koszenia jest efekt równo i dokładnie przystrzyżonego zielonego dywanu. Stopniowana regulacja poziomu koszenia umożliwia ustawienie noży w pożądanej przez użytkownika pozycji. – Wszystkie urządzenia koszące firmy Husqvarna czyli kosiarki spalinowe, traktory koszące i automatyczneFot. Husqvarna, traktor Husqvarna roboty Automower wyposażone są w nowoczesne technologie cięcia, które zapewniają wydajną i precyzyjną pracę maszyny. Przykładowo automatyczne roboty koszące posiadają niewielkie noże, ostre niczym brzytwa, które perfekcyjnie strzygą trawę. Zwiększenie dokładności cięcia jest możliwe dzięki zastosowaniu funkcji spot cutting, która jest bardzo przydatna gdy chcemy wykosić obszary, z których niedawno usunęliśmy jakieś obiekty np. meble ogrodowe. Jest to specjalny tryb szybkiego koszenia ograniczonej powierzchni. Maszyna kosi trawę, poruszając się po ciasnej spirali, a gdy ukończy zadanie powraca do normalnego trybu pracy. Natomiast traktory koszące wyposażone są w funkcję U-Cut™ dzięki której maszyna lepiej skręca, przez co dokładniej wykasza trawę wokół drzew, krzewów czy rabat kwiatowych. Na sekundę przed momentem ścięcia system Air Induction – czyli mocny strumień powietrza, unosi źdźbła trawy, zapewniając idealne cięcie” – informuje Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Bezpieczeństwo podczas pracy
Zastosowanie nowoczesnych technologii zwiększających bezpieczeństwo użytkownika korzystnie wpływa na komfort pracy. Traktory firmy Husqvarna wyposażone są w system ROS oraz wyłącznik bezpieczeństwa, dzięki czemu urządzenie tnące jest automatycznie wyłączane (w standardowym ustawieniu) podczas jazdy do tyłu, lub w przypadku opuszczenia fotela przez użytkownika. Ponadto dzięki systemowi RapidReplace™ w wybranych modelach wyjmowanie, wymiana i serwisowanie ostrzy jest łatwe, szybkie i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *