Słupy oświetleniowe imitujące drzewa | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa
Sierpień 26
16:53 2014

Alumast SA – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – rozszerza ofertę o kompozytowe słupy oświetleniowe imitujące drzewa. W porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami konstrukcje kompozytowe z energooszczędnymi nośnikami światła zużywają nawet do 10 razy mniej energii, zapewniając jednocześnie taką samą jakość światła. Latarnie imitujące drzewa po zapadnięciu zmroku pobierają od 40 do 60 WAT energii. Po północy natomiast – kiedy tradycyjne latarnie są wyłączane – nowoczesne produkty firmy ALUMAST samodzielnie obniżają pobieranie energii do 4-5 WAT. Górna oprawa świetlna gaśnie, ale konstrukcja słupa zostaje podświetlona od środka.

Szeroko wykorzystywana obecnie infrastruktura oświetleniowa w parkach i na ścieżkach rowerowych jest przestarzała, przez co koszty jej eksploatacji są wysokie. Dlatego po kilku godzinach od zapadnięcia zmroku latarnie są wyłączane, a tereny rekreacyjne pustoszeją. Tymczasem na rynku są dostępne energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, które obniżają pobieranie energii przez nośniki oświetleniowe do 4 – 5 WAT. Oparte na kompozytowej technologii słupy oświetleniowe pozwolą mieszkańcom na bezpieczne korzystanie z przestrzeni miejskiej, przy znacznie niższych niż dotychczas kosztach eksploatacji – tak istotnych dla samorządów.
Nasze nowoczesne słupy oświetleniowe imitujące drzewa są odpowiedzią na bolączki samorządowców. Wiele terenów rekreacyjnych, w tym miejskich parków, pustoszeje po zapadnięciu zmroku ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia. Władze lokalne widząc jak duże koszty generuje iluminacja decydują się na wyłączanie latarni po kilku godzinach ich pracy. W związku z tym postanowiliśmy opracować produkt, który idealnie zagospodarowywałby tę niszę, gwarantując jednocześnie niskie zużycie prądu i satysfakcjonujące natężenie światła. Kompozytowe konstrukcje, na pierwszy rzut oka wyglądające jak drzewa oraz nowoczesne oprawy świetlne – górne i umieszczone wewnątrz słupa – są rozwiązaniem łączącym w sobie te dwa aspekty. Szerokie zastosowanie naszych latarń nie tylko pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa po zachodzie słońca czy odciążenie budżetów jednostek samorządu terytorialnego, ale również idealnie wkomponuje się w otaczającą przestrzeń” – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa firmy ALUMAST to produkt coraz częściej stosowany na terenach rekreacyjnych. Systemy oparte na technologii kompozytowej są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale również znacznie bardziej przyjazne dla środowiska – poprzez redukcję emisji CO2. W energooszczędną i ekologiczną sieć oświetleniową zainwestowały już między innymi władze Chorzowa, modernizując infrastrukturę oświetleniową w jednym z lokalnych parków.

Fot. ALUMAST

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. kreon
    kreon Wrzesień 04, 08:08

    ja tam uważam że jak coś udaje coś innego niżjest to jest to bez sensu. drzewo to drzewo a lampa to lampa!

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *