Altany i pergole piękne na wiosnę | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Altany i pergole piękne na wiosnę

Altany i pergole piękne na wiosnę

Altany i pergole piękne na wiosnę
Maj 15
08:38 2015

Wiosna to czas prac w ogrodzie. Warto wtedy też zadbać o drewniane elementy architektury ogrodowej, takie jak altany czy pergole, których ładny wygląd uprzyjemni spędzanie rodzinnych chwil na świeżym powietrzu. By altany i pergole pozostały w dobrym stanie musimy jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu dobrych jakościowo produktów.

W przeciwieństwie do mebli ogrodowych, które poza sezonem można schować w domu, drewniane altany i pergole systematycznie narażone są na zmienne warunki pogodowe. Chcąc przedłużyć trwałość drewna i podkreślić jego szlachetny wygląd należy zastosować środki ochronno-dekoracyjne. W zależności od gatunku drewna, do Fot. Altax, pergolarenowacji można wybrać impregnat, lakierobejcę lub olej. Jednak przed ich użyciem powinniśmy najpierw pamiętać o pokryciu drewnianych powierzchni cienką warstwą impregnatu gruntującego, chroniącego przed pleśniami, grzybami oraz owadami.
Zarówno impregnat, jak i lakierobejca dekorują i barwią drewno zachowując jego rysunek. Produkty te polecane są do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, ponieważ chronią je przed czynnikami atmosferycznymi i promieniami UV. Natomiast do pielęgnacji drewna egotycznego oraz twardych gatunków drewna doskonale sprawdza się olej, który wydobywa i podkreśla naturalne piękno drewna – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Właściciele ogrodów chcąc zabezpieczyć elementy drewniane na świeżym powietrzu coraz częściej wybierają produkty szybkoschnące, których właściwości pozwalają skrócić czas trwania prac renowacyjnych do jednego dnia. – Wysokie i niskie temperatury, słońce oraz wilgoć sprawiają, że nieodpowiednio zabezpieczone drewno może szybko niszczeć. Przy niepewnej pogodzie bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szybkoschnącego impregnatu dekoracyjnego lub szybkoschnącej lakierobejcy dekoracyjnej. Produkty te są odporne na deszcz po godzinie, a przy tym nie pękają, nie łuszczą się i zapewniają ochronę na lata – mówi Wójcik.
Dzięki drewnianym altanom i pergolom nasze ogrody są piękniejsze, dlatego warto je właściwie zabezpieczyć.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *