Września to dobre miejsce do inwestwania | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Września to dobre miejsce do inwestwania

Września to dobre miejsce do inwestwania

Września to dobre miejsce do inwestwania
Listopad 04
11:59 2014

O tym, że Września to znakomite miejsce na inwestycje przekonuje decyzja koncernu Volkswagen o umiejscowieniu w tym mieście nowej fabryki. Nic więc dziwnego, że w konkursie „Grunt na Medal” 2014 teren położony we Wrześni otrzymał tytuł laureata, pokonując inne atrakcyjne lokalizacje w Wielkopolsce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 października w siedzibie firmy Krispol, czołowego producenta bram, okien i rolet.

Wybór Krispolu nie był przypadkowy. Osiągnięcia firmy są przykładem, że warto inwestować we Wrześni. W 2008 roku Krispol kupił tu grunty należące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Invest-Park”. Rok później rozpoczęto budowę Zakładu 2, by w 2010 roku przenieść do niego produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Rozwój firmy pociąga za sobą zwiększenie liczby pracowników, których w 2002 roku było 60, a obecnie jest ponad 200.

Sukces rynkowy bram segmentowych wywołał plany dalszej rozbudowy tego Zakładu. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w WSSE ,,Invest-Park”.

Konkurs ,,Grunt na Medal” prowadzony jest w całej Polsce przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz regionalne Centra Obsługi Inwestora. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnego pod wieloma względami gruntu inwestycyjnego, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania, stawiane przez inwestorów.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *