Rozwiązania dla logistyki. Hörmann na targach CEMAT 2014 | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Rozwiązania dla logistyki. Hörmann na targach CEMAT 2014

Rozwiązania dla logistyki. Hörmann na targach CEMAT 2014

Rozwiązania dla logistyki. Hörmann na targach CEMAT 2014
Lipiec 08
00:37 2014

Wymagania dotyczące rozwiązań stosowanych w halach produkcyjnych, logistycznych i magazynowych są coraz bardziej zróżnicowane. Obok sprawnego załadunku i rozładunku towarów oraz niezawodnych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej niezwykle istotne jest obecnie efektywne wykorzystanie energii. W maju na targach CEMAT w Hanowerze firma Hörmann – znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku – zaprezentowała inteligentne kompleksowe rozwiązania dla branży logistycznej.

Bramy 67 mm
Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa oferta bram przemysłowych z płytą o grubości 67 mm. Różne wersje tych bram są wykonane z profili o grubości 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, co gwarantuje znakomitą izolacyjność cieplną. Najlepszą termoizolacyjność zapewniają bramy segmentowe SPU 67 Thermo, zbudowane z wypełnionych pianką poliuretanowych stalowych segmentowych. W bramach o wymiarach 5 x 5 metrów, w których zastosowano opcjonalny profil ThermoFrame, oddzielający termicznie ościeżnicę od murowanej ściany budynku, współczynnik przenikania ciepła U nie przekracza 0,51 W/(m²∙K). Dzięki temu bramy te znajdują zastosowanie w logistyce świeżych i mrożonych produktów, a także w innych typach hal logistycznych i magazynowych, gdzie szczególnie istotne jest zapewnienie wysokiej efektywności energetycznej.

Parcell-Walk HörmannParcell-Walk
Spełnienia określonych wymogów związanych z zastosowaniem bram w stacjach przeładunkowych wymagają usługi przesyłania paczek. W tego typu centrach odbywa się zazwyczaj przeładunek zarówno samochodów ciężarowych i naczep wymiennych, jak i samochodów dostawczych do przewozu paczek. Sprawny i komfortowy przeładunek zapewnia w obu przypadkach specjalna konstrukcja firmy Hörmann – dzielona brama przemysłowa Parcel-Walk. Na targach CEMAT 2014 zaprezentowano jej działanie. Przed rozpoczęciem przeładunku samochodu ciężarowego lub kontenera wymiennego odłącza się od bramy dolny cokół segmentowy wraz z pomostem obsługowym i otwiera tylko górną część bramy. Podczas przeładunku personel swobodnie może poruszać się po pomoście obsługowym. Natomiast do obsługi samochodów dostawczych otwiera się całą bramę razem z cokołem.

Dzielona brama przemysłowa Parcel –Walk firmy Hörmann to jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające firmom zajmującym się Hörmann RFIDspedycją paczek jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej i tej samej stacji przeładunkowej.

RFID
Zgodnie z tematem przewodnim targów CEMAT 2014: Smart – Integrated – Efficient, firma Hörmann zaprezentowała też rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID. To nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące transponder i odbiornik pozwala na bezdotykową i niezawodną rejestrację ruchu towarów podczas za- i rozładunku, a także na automatyczne przesyłanie danych do systemu gospodarki towarowej. Dotychczasowa ewidencja towarów prowadzona manualnie jest zbędna. Firma Hörmann instaluje odbiorniki RFID bezpośrednio pod rampą przeładunkową, w bezpośredniej bliskości transpondera umieszczonego na europalecie. Pozwala to na odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych.

Fot. Hörmann

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *