Silikonowa uszczelka czyli szybka pomoc w nagłej potrzebie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Silikonowa uszczelka czyli szybka pomoc w nagłej potrzebie

Silikonowa uszczelka czyli szybka pomoc w nagłej potrzebie

Silikonowa uszczelka czyli szybka pomoc w nagłej potrzebie
Lipiec 28
15:42 2014

Nawet najstaranniej wykonane uszczelnienia wokół zlewów, umywalek czy brodzików z biegiem czasu mogą stracić swoje pierwotne właściwości. Woda z łatwością wnika w każdą źle zabezpieczoną szczelinę, weryfikując jej jakość i poprawność wykonania. 

Lepiej zapobiegać niż zostać niemile zaskoczonym, gdy dopuści się do rozwoju grzybów i pleśni. Uszczelnienie to ważny etap pracsilikon uniwersalny Soudal wykończeniowych. Niepoprawnie wykonane powoduje wnikanie wody w niezabezpieczone zakamarki, a stąd już krótka droga do uszkodzenia materiałów podłoża lub nawet elementów armatury łazienkowej i kuchennej. Problem nieszczelnej kabiny prysznicowej, przeciekającego akwarium lub spoiny wokół umywalki możesz rozwiązać samodzielnie, bez pomocy fachowca! Nie jesteś pewien, od czego zacząć? Krok pierwszy: wybierz silikon odpowiadający twoim potrzebom.

Który silikon wybrać?
Odpowiedni dobór profesjonalnej masy uszczelniającej jest w tym procesie kluczowy. Tylko w ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się pleśni, korozji metalu czy odbarwienia materiału spowodowanego użyciem źle dobranego rodzaju silikonu. W łazience, kuchni lub pralni najlepiej sprawdzi się silikon sanitarny zawierający środki konserwujące i charakteryzujący się wysoką odpornością na wilgoć i rozwój szkodliwych drobnoustrojów, np. silikon sanitarny SOUDAL dostępny w kilku odcieniach. W przypadku podłoży z tworzyw sztucznych lepszym wyborem będzie jego neutralny odpowiednik. Łatwy w użyciu i wytrzymały pomoże sprawnie uszczelnić zlewozmywak, wannę, brodzik lub umywalkę z akrylu czy popularnych konglomeratów.

SOUDAL silikon sanitarnyWszędzie tam, gdzie nie sięga woda, a przyda się solidna spoina, sprawdzi się silikon uniwersalny SOUDAL. Niezastąpiony w pracach wykończeniowych uszczelni połączenia między płytkami ceramicznymi, a także większością materiałów ceramicznych, szklanych i wieloma metalami. Do tej chwili wszystko wydaje się proste, prawda? A czy wiesz co zrobić, gdy uszczelnienia wymagać będzie np. szyba w akwarium lub terrarium? Czy uniwersalna spoina sprawdzi się tu równie dobrze? Jeśli stawiasz na funkcjonalność, wypróbuj bezpieczny dla domowych zwierząt silikon do akwariów SOUDAL. Produkt charakteryzuje bardzo wysoka wytrzymałość spojenia i doskonała przyczepność do szkła, ceramiki, drewna i metali.

Krótki kurs uszczelniania
Aby uszczelniacz spełnił swoją rolę, powierzchnię, na której będziesz aplikować silikon, dokładnie oczyść ze wszystkich zabrudzeń ograniczających jego przyczepność. Miękka ściereczka zamoczona w rozpuszczalniku sprawdzi się w tej roli idealnie. Otwarty uprzednio kartusz umieść w pistolecie i za jednym pociągnięciem wyciśnij silikon (z lekkim nadmiarem) w szczelinę. Pamiętaj, że masa ma krótki czas naskórkowania. Po aplikacji czym prędzej wygładź powierzchnię spoiny szpachelką zwilżoną wodą i usuń ewentualne zabrudzenia. Spoiny jak nowe? Gratulacje, kurs uszczelniania zdany na ocenę celującą!

Fot. Soudal

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *