Koncern SOUDAL przejmuje polskiego producenta klejów | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Koncern SOUDAL przejmuje polskiego producenta klejów

Koncern SOUDAL przejmuje polskiego producenta klejów

Koncern SOUDAL przejmuje polskiego producenta klejów
Październik 17
12:27 2014

Światowy lider w produkcji pian montażowych oraz czołowy dostawca mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej – firma SOUDAL – ogłosiła przejęcie polskich Zakładów Chemicznych BOCHEM Sp. z. o.o. (BOCHEM). Dla koncernu jest to już trzecia fuzja w 2014 roku. Wcześniej firma przejęła australijską firmę Soudis  i amerykański Accumetric.

Zakłady BOCHEM w PionkachBOCHEM – jeden z liderów rynku w segmencie klejów przemysłowych w Polsce, jako nowa spółka-córka koncernu SOUDAL, będzie kontynuować działalność pod obecną nazwą i zachowa dotychczasową strukturę menadżerską. Przedsiębiorstwo charakteryzujące się rodzinnymi korzeniami doskonale wpisuje się w filozofię rozwoju grupy SOUDAL, dla której zadowolenie klienta, innowacyjność oraz związany z nią dynamiczny rozwój pozostaje niezmiennym priorytetem.

Dla koncernu fuzja ta oznacza zwiększenie technologicznego zaplecza firmy przy równoczesnym rozszerzeniu oferty produktowej w segmencie klejów przemysłowych. Przypomnijmy, że to już trzecie przejęcie w 2014 roku – w kwietniu SOUDAL nabył większościowe udziały australijskiej firmy Soudis, a w czerwcu rozszerzył wpływy w USA, przejmując firmę Accumetric. Wykupienie udziałów BOCHEM to kolejny krok mający przybliżyć firmę do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży. W efekcie ostatniego przejęcia, zarząd SOUDAL szacuje, że łączne przychody koncernu zwiększą się w 2014 roku o 80 mln euro, a skonsolidowany obrót firmy wyniesie 570 mln euro. Zakłady Chemiczne BOCHEM w Pionkach będą 16 fabryką należącą do SOUDAL na świecie, globalne zatrudnienie koncernu przekroczy 2100 osób.

Przejęcie BOCHEM to ważny krok dla naszej firmy oraz okazja do rozszerzenia biznesowego trzonu SOUDAL. Dzięki tej fuzji, międzynarodowa sieć, na którą obecnie składają się placówki w 44 krajach świata, z pewnością znacząco rozwinie się w przeciągu najbliższych lat – podsumowuje Vic Swerts, założyciel i prezes SOUDAL.

BOCHEM, stworzona w 1991 r., rozpoczynała swoją działalność jako producent klejów obuwniczych. Poza szeroką ofertą klejów przemysłowych, w aktualnym portfolio znajdziemy również skrobię modyfikowaną, wykorzystywaną do produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Firma specjalizuje się także w laminacji tkanin dla przemysłu obuwniczego i tapicerskiego. Od momentu powstania, BOCHEM zbudowała silną pozycję w Polsce i znacząco rozszerzyła wpływy za granicą. Eksport do krajów Europy Wschodniej i Środkowej stanowi średnio 40% rocznych obrotów firmy. Podobnie jak siedziba polskiego oddziału SOUDAL Manufacturing, obydwa zakłady produkcyjne BOCHEM mieszczą się na obrzeżach Pionek – ok. 100 km od Warszawy.

Fot. SOUDAL

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *