Styl minimalistyczny we wnętrzach | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Styl minimalistyczny we wnętrzach

Styl minimalistyczny we wnętrzach

Styl minimalistyczny we wnętrzach
Czerwiec 07
11:46 2014

Maksimum idei, wrażeń i atmosfery w minimalnej formie – tak przedstawia się koncepcja wnętrz minimalistycznych. Trend ten zaczyna być coraz bardziej ceniony także w Polsce. Według słów Anotine’a de Saint-Exupery’ego perfekcję osiąga się wówczas, gdy nie można już nic odjąć, a nie dodać. Paradoksalnie te właśnie słowa idealnie odpowiadają także… minimalistycznej koncepcji wnętrz.

Tego rodzaju przestrzenie to nie tylko ograniczona, ascetyczna forma. To przede wszystkim nieobecność poczucia braku lubdekoral styl minimalistyczny niedopełnienia. Minimalistyczne wnętrza – choć bardzo oszczędne i proste – zawsze wywołują wrażenie pełni i doskonałości.

Pożegnaj to, co zbędne
Aranżując minimalistyczne mieszkanie, trzeba zapomnieć o wszystkim, co zbędne. Gromadzone od lat bibeloty, dekoracje i drobiazgi należy schować głęboko w szafie. Każdy element minimalistycznej kompozycji musi spełniać określoną, praktyczną funkcję. Fotel powinien przede wszystkim służyć do wygodnego odpoczynku – jego wygląd to cecha wtórna, stąd oszczędna forma okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Zamiast zdobnych mebli, wybierzmy proste, lecz funkcjonalne modele. We wnętrzu powinno znajdować się tylko to, co jest naprawdę niezbędne. Wówczas będziemy czuć się w nim naprawdę komfortowo.

dekoral styl minimalistycznyBarwna prostota
W minimalistycznych mieszkaniach jedną z dominujących ról gra kolor – Brak zbędnych dodatków i dekoracji sprawia, że barwy wysuwają się na pierwszy plan. Dobrym wyborem okazują się połączenia kontrastowe (np. klasyczna biel i czerń) lub wprowadzanie wyrazistych akcentów (np. czerwony pas na białej ścianie). Takie kompozycje sprawiają, że pozornie neutralne wnętrze nabiera wyraźnego charakteru. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco ocieplić pomieszczenie, wprowadzając do niego żółć lub pomarańcz. Istotne jest natomiast unikanie pasteli, które w połączeniu z oszczędną formą mogą sprawić, że kompozycja będzie nudna. Ciekawym rozwiązaniem jest także skorzystanie z gotowych kolekcji kolorystycznych emulsji lateksowej Dekoral Fashion Colour & Style. Bazując na barwach z linii „Modern” lub „Loft” bardzo szybko wyczarujemy niebanalne, minimalistyczne wnętrze – radzi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.

Ocieplanie minimalistycznego chłodu
Ascetyczność minimalistycznych kompozycji może u wielu osób wywoływać wrażenie chłodu. Stąd bardzo częstym rozwiązaniem jest wprowadzanie elementów ocieplających kompozycję. Taką rolę doskonale pełnią naturalne materiały – np. drewniany stół z widocznym rysunkiem drewna lub dywan wykonany z ekologicznej tkaniny, z powodzeniem przełamią chłód nowoczesnego pomieszczenia. Podobną rolę mogą pełnić właściwie dobrane dodatki – m.in. obrazy, akcesoria użytkowe czy drobne dekoracje. Dzięki nim wnętrze przestanie być nadmiernie surowe, lecz jednocześnie nie zatraci swego minimalistycznego charakteru.
www.dekoralfashion.pl

Fot. Dekoral Fashion

Powiązane artykuły

3 komentarze

 1. ceramika design
  ceramika design Sierpień 27, 15:18

  Minimalizm to kolejny styl, który naszym zdaniem przetrwa wieki. Wystarczy spojrzeć na kolekcję dobo lub pago z paradyża.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. jen
  jen Wrzesień 02, 13:13

  Im mniej tym lepiej i znowu się potwierdza!

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. jarecki
  jarecki Wrzesień 13, 01:34

  Bardzo podobny zestaw stołowy, do tego z pierwszego zdjęcia, widziałem tutaj: http://i-budowlany.pl/stoly-stoliki-socrates-c-3198_2393_2665.html

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *