Trendy wnętrzarskie na 2015 rok | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Trendy wnętrzarskie na 2015 rok

Trendy wnętrzarskie na 2015 rok

Trendy wnętrzarskie na 2015 rok
Styczeń 07
08:33 2015

Rok 2015 będzie należał do naturalnych materiałów, stonowanych, ,,przybrudzonych” kolorów oraz nawiązań do tendencji panujących kilka dekad wcześniej. W dalszym ciągu popularnością cieszy się trend ekologiczny, moda na recykling i DIY pod postacią własnoręcznie wykonywanych pomysłowych dekoracji. Nie należy unikać łączenia faktur i wzorów. Trendy na przyszły rok zakładają kojarzenie dawnego z nowym, zestawianie tradycji z nowoczesnością i godzenie natury z współczesnymi technologiami.

Trendy kolorystyczne
W aranżacji wnętrz zastosowana kolorystyka jest równie ważna jak meble czy elementy wykończeniowe. Kolorem 2015 roku według Pantone została Marsala, której nazwa pochodzi od włoskiego wina. To matowe, stonowane bordo o ciepłym odcieniu, które już zainspirowało projektantów mody oraz architektów wnętrz. Marsala świetnie komponuje się z tzw. ,,nude tones”, czyli cielistym odcieniem beżu, który według Li Edelkoort – światowej forecasterki designerskich tendencji, będzie inspirować w 2015 roku. Kolejny trend kolorystyczny to dominacjaPodłoga Oxido Negro z serii Stones & Ceramics DOMINO chłodnych, lekko przydymionych barw, przede wszystkim niebieskiego, który okrzyknięty został nową czernią. Szczególnie popularne będą zimne odcienie: od stalowego granatu przez ciemnoszary fiolet aż po zakurzony błękit. Zauważalny jest też powrót do ponadczasowej klasyki, czyli połączenia bieli i czerni. Ten elegancki duet uwidoczni się szczególnie w kuchniach w postaci mozaikowych podłóg czy kontrastowych kolorów mebli.

Innowacyjne wyposażenie
W dalszym ciągu panuje moda na recykling, ekologię i drugie życie przedmiotów użytkowych. Popularnością będą się cieszyć tkaniny patchworkowe stylizowane na własnoręcznie wykonane. Mogą one zdobić łóżka, nowoczesne sofy, a nawet krzesła. Chętnie podkreślany będzie związek człowieka z naturą. W stylowych wnętrzach pojawią się taborety wykonane z pni drzewa, stołki z korka czy stoliki z drewnianych skrzyń. Moda na ekologię i recykling przejawi się także w przywracaniu dawnego blasku starym meblom, szczególnie tym z lat 60. i 70. Niskie foteliki na skośnych nogach popularne w czasach Andy’ego Warhola odkrywane są na nowo. Obija się je wzorzystymi, kolorowymi materiałami i łączy z nowoczesnymi, geometrycznymi meblami z kubików, które można zestawiać ze sobą w dowolny sposób. Wielofunkcyjne meble nie są najnowszym trendem, jednak ich obecność we współczesnych Podłoga Framefloor Cement z serii Stones & Ceramics DOMINOmieszkaniach będzie z pewnością zauważalna także w 2015 roku. Oszczędność miejsca, funkcjonalność, możliwość łatwego przearanżowania przestrzeni oraz intrygujący, minimalistyczny wygląd to podstawowe cechy decydujące o niezwykłej popularności kompaktowych mebli.
Designerzy zwracają też uwagę na nieprzemijającą modę na kamień. Może on występować pod wieloma postaciami: okładzin ściennych, blatów oraz przede wszystkim podłóg. Nie musi to być kamień naturalny, równie dobrze w tej funkcji sprawdzają się podłogi laminowane, które swoim kolorem i fakturą do złudzenia przypominają naturalne surowce, a są o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu i pielęgnacji. Panele wchodzące w skład serii Stones & Ceramics idealnie harmonizują z drewnianymi olejowanymi meblami, wpisując się w tendencję zwrotu ku naturze. Najlepiej, aby kolor takiej podłogi pozostał w chłodnych, popularnych w przyszłym sezonie tonacjach szarości, grafitu czy głębokich popieli – mówi Kamila Adamska, PR Manager firmy DOMINO.

Modne wnętrze to także wnętrze zindywidualizowane, odzwierciedlające nas samych. Łącząc współczesne tendencje w wyposażeniu z własną wizją idealnego mieszkania otrzymamy harmonijną przestrzeń, która będzie zarówno modna, jak i komfortowa w użytkowaniu.

Fot. Domino

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *