Schody montowane bezpośrednio do ściany | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Schody montowane bezpośrednio do ściany

Schody montowane bezpośrednio do ściany

Schody montowane bezpośrednio do ściany
Luty 17
08:20 2015

Schody wspornikowe montowane bezpośrednio do ściany, pozbawione balustrad, bez poręczy, na wskroś minimalistyczne. Takimi cechami charakteryzują się schody Teno – najnowszy model Rintal Polska. Z pewnością nie jest to propozycja dla każdego, ale w nowoczesnym designerskim wnętrzu te schody montowane bezpośrednio do ściany sprawdzą się na pewno.

Schody wspornikowe Teno od Rintal Polska to lekka, ażurowa forma precyzyjnie podkreślająca unikatowość wnętrza. Charakteryzują się metalową konstrukcją oparta namodel schodów teno stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. Stopnie sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu to niezwykle oryginalne rozwiązanie znakomicie sprawdzające się w tych wnętrzach, którym chcemy nadać otwarty, przestrzenny charakter.

– Projekty, które można znaleźć w portfolio Rinal Polska realizowane są przez nasze biuro projektowe oraz wzornicze zajmujące się zarówno produkcją projektów otrzymywanych z Włoch, jak również – realizacją własnych, autorskich rozwiązań – wyjaśnia Zuzanna Szymańska, ekspert Rintal Polska. – Projekty te trudno nazwać masową produkcją i nie bez powodu producent wprowadza nie więcej niż dwie-trzy nowości rocznie. Nierzadko są to modele dostępne wyłącznie na indywidualne zamówienie, co stanowi w Polsce 75% produkcji. Mimo że większość propozycji jest wynikiem twórczości włoskich architektów, w tym współpracy z Giugiaro Architettura, na rynku pojawiają się także modele made in Poland – mówi portalowi Infobudownictwo.Pl Zuzanna Szymańska.

Obok sposobu montażu, model Teno wyróżnia konstrukcja pozbawiona stelaży i balustrad. To schody zamocowane w ścianie bez żadnych dodatkowych podpór, których eksponowanym elementem są wyłącznie stopnie. Ta niecodzienna forma daje schodom złudzenie lekkości, wręcz unoszenia się w powietrzu.

Ostateczny wygląd, liczba biegów oraz kształt stopni w modelu Teno zależą głównie od oczekiwań klienta oraz wymagań wnętrza. Optymalnymi parametrami stosowanymi teno, rintal polskaprzy schodach wspornikowych są stopnie o grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm. Aby podkreślić unikalność modelu Teno, warto zdecydować się na stopnie z litego drewna o grubości 8 cm, choć można także wybrać stopnie z płyty MDF o grubości 12 cm.

– Walory funkcjonalne są dla nas tak samo ważne jak walory estetyczne. Wszystkie modele są projektowane i tworzone z troską o bezpieczeństwo ich użytkowników. Pamiętajmy też, że choć charakter schodów Teno sugeruje montaż bez balustrad, nie ma przeszkód aby dodatkowo zainstalować metalowe czy drewniane pochwyty naścienne – mówi ekspert Rintal Polska. – Umiejętnie dobrane mogą stanowić idealne uzupełnienie tego modelu, niezaburzające jego unikalnej, minimalistycznej konstrukcji. 

Montaż modelu Teno przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności instalowana jest stalowa konstrukcja w ścianie surowej lub otynkowanej, w drugim etapie montowane są stopnie drewniane. Cena uzależniona jest od wybranych materiałów wykończeniowych, niemniej za ten model zapłacimy minimum 13 tys. zł.

 Fot. Rintal Polska

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. paula_zz
    paula_zz Luty 24, 09:31

    Chcę takie!!!!! Są niesamowite!!!

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *