Jak zaaranżować schody w małym wnętrzu? | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Jak zaaranżować schody w małym wnętrzu?

Jak zaaranżować schody w małym wnętrzu?

Jak zaaranżować schody w małym wnętrzu?
Marzec 08
08:00 2015

Jeżeli planujemy zainstalować schody w małym wnętrzu nie jesteśmy, wbrew pozorom, skazani na schody kręcone. Jak przekonują projektanci z firmy Rintal Polska poza schodami kręconymi jest przynajmniej kilka propozycji funkcjonalnych schodów policzkowych.

Małe pomieszczenia są trudne w aranżacji nawet wtedy, kiedy nie ma potrzeby umieszczania w nich schodów. Te ostatnie sprawiają, że projektowi należy poświęcić dodatkowo naprawdę sporo uwagi. Wybór odpowiedniego model schodów jest w tym wypadku kluczowy. Jeżeli zależy nam na walorach estetycznych to warto wziąć pod uwagę schody spiralne. Modele takie świetnie się prezentują, stanowiąc dekoracyjne wypełnienie małego wnętrza. Gdy jednak ze schodów korzystamy często, bo prowadząfutura fot. Rintal one na przykład do pomieszczeń sypialnych, warto pomyśleć o modelach, które będą nie tylko designerskie, ale także – wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Czy będą prezentować się równie efektownie jak schody spiralne? Projektanci z Rintal Polska przekonują, że tak.

Wybierając schody, które połączą piętra w małym domu, koniecznie zwróćmy uwagę na schody policzkowe z tzw. kaczymi stopniami. To z jednej strony ergonomiczny kształt, bardzo wygodny w częstym pokonywaniu, z drugiej – nietypowy, designerski wygląd. Schody kacze posiadają bowiem bardzo ciekawą konstrukcję pozwalającą na montaż w prawie pionowej pozycji. Dzięki temu schody mają smukły i strzelisty wygląd, a wnętrze – bardziej przestrzenny charakter.

Przykładem jest nowy model Futura Plus od Rintal Polska, samonośne schody policzkowe, proste lub z podestem. To metalowa konstrukcja, malowana proszkowo lub nierdzewna, połączona z efektownie wyprofilowanymi stopniami kaczymi o grubości 38 mm i szerokości do 80 cm. Same stopnie mogą być wykonane zarówno z tradycyjnego buku lub dębu, jak też rzadziej spotykanych – jesionu czy drewna egzotycznego. To model bardzo estetyczny, będący doskonałą propozycją dla miłośników minimalistycznego stylu w aranżacji wnętrz.

twin fot. rintalKompromisem pomiędzy wygodą użytkowania, a wielkością powierzchni zajmowanej przez schody może być też model samonośny, policzkowy, o stopniach nakładanych na konstrukcję od góry. Schody takie charakteryzuje stalowa podstawa, malowana proszkowo lub nierdzewna, brak widocznych mocowań stopnic oraz piękne, ocieplające wnętrze drewniane stopnie.

Przykładem może być nowy model Twin od Rintal Polska, schody policzkowe o szerokości biegu do 100 cm i grubych na blisko 4 cm stopniach wykonywanych z buku, dębu, jesionu czy drewna egzotycznego. Idealnym rozwiązaniem w małych domach będzie zastosowanie szklanej balustrady, dzięki której użytkownie schodów będzie bardziej komfortowe, a samo wnętrze – stanie się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Wybierając schody do wnętrz należy pamiętać nie tylko o konstrukcji i stopniach, ale także – wyborze pasujących poręczy. Gdy zależy nam na utrzymaniu nowoczesnego, minimalistycznego stylu, a jednocześnie – nie chcemy decydować się na szklane elementy, warto zwrócić uwagę na poręcze wykonane z metalu. Zbudowane z dwóch płaskowników o szerokości 40 mm oraz grubości 4 mm i montowane do drewnianych policzków schodów stanowią duże urozmaicenie, nadając wnętrzu niecodzienny charakter. Takie poręcze to ponadczasowy element aranżacyjny, funkcjonalny i niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Przykładem jest nowy model poręczy Mikron od Rintal Polska.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. berni
    berni Marzec 09, 08:13

    Te pionowe schody by mi się przydały. Naprawdę ekstra patent!

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *