Łaźna antyczna w domu XXI wieku | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Łaźnia antyczna w domu XXI wieku

Łaźnia antyczna w domu XXI wieku

Łaźnia antyczna w domu XXI wieku
Luty 17
12:31 2015

Kultura antyczna nieustannie inspiruje nas od stuleci. Także projektanci wnętrz czerpią nieustannie z ponadczasowej stylistyki sztuki starożytnej. Jednym z pomieszczeń, gdzie nawiązania do antyku prezentują się szczególnie jest łazienka, tworząc z niej wytworny salon kąpielowy.

Aranżacja łazienki w antycznym stylu niekoniecznie musi się wiązać ze stosowaniem ściennej sztukaterii w postaci pilastrów, skomplikowanych mozaik podłogowych czy meandrycznych wzorów. Nowoczesna łazienka nawiązująca do starożytnej Grecji czy Rzymu powinna przede wszystkim łączyć niewymuszoną elegancję z doskonałym smakiem, a nawiązania do antyku powinny być jedynie lekko zasugerowane. Skojarzenia z okresem starożytnym możemy wprowadzić za pomocą oryginalnej, stylizowanej posadzki lub odpowiednio wyeksponowanej wanny.

fot. TECHNISTONE Crystal Absolute WhiteKąpiel była dla starożytnych niezwykle ważnym rytuałem, dlatego łaźnie, w których spędzano dużo czasu, musiały być harmonijne i dopracowane w każdym szczególe. Zajmująca centralne miejsce wanna mogła być dodatkowo wyeksponowana za pomocą wzorów na posadzce. Najczęściej miały one geometryczne kształty, choć dozwolone było także łączenie na jednej przestrzeni motywów roślinnych i wzorów liniowych. We współczesnych łazienkach za pomocą zróżnicowanych ornamentów na posadzkach można wydzielić konkretne strefy: np. kąpieli i sanitarną. Motywy florystyczne mogą pojawić się w uproszczonej formie, np. jako dekory w kształcie migdała, natomiast charakterystyczne meandry można zastąpić prostymi, ułożonymi synchronicznie kwadratami.

Połączenie klasyki z nowoczesnością najlepiej wyrazi zestawienie czerni i idealnej bieli. Przykładem może być powierzchnia Crystal Absolute White TECHNISTONE. Idealna biel uzyskiwana jest dzięki technikom laboratoryjnym i dokładnie kontrolowana za pomocą spektrofotometrów. Pozwala to na uzyskanie niespotykanego w naturze efektu doskonale białego kamienia, który stanowić będzie idealne uzupełnienie klasycznego i luksusowego wnętrza. Lekko lśniąca, idealnie gładka tafla kafli doskonale podkreśli wysmakowany charakter aranżacji w stylu antycznym. Czysta biel posadzki będzie idealnym tłem dla czarnych dekorów nawiązujących do antycznego wzornictwa, kreując elegancki i intrygujący klimat salonu kąpielowego.

Nowoczesna łazienka w antycznym stylu łączy walory estetyczne z najwyższą jakością elementów wyposażenia. Wszystkie te cechy posiadają powierzchnie TECHNISTONE, które wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem, a także wysoką trwałością, uzyskiwaną dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii włoskiej firmy Breton. Gwarantuje ona odporność na zarysowania, uszkodzenia oraz nieprzyjemne zapachy. Materiały TECHNISTONE są całkowicie wodoodporne, dlatego można bez obaw stosować je w łazienkach zarówno jako płytki podłogowe, blaty podumywalkowe, parapety oraz okładziny ścienne. Dzięki zawartości kwarcu nie chłoną wody, co daje pewność, że nie zmienią koloru. Bardzo łatwo wkomponować w nie fantazyjne dekory, tworząc oryginalną mozaikę, nawiązującą do sztuki sprzed wieków. Powierzchnie konglomeratowe doskonale nadają się do kreacji fantazyjnych mozaik oraz oryginalnych dekorów posadzkowych. Powierzchnia Crystal Absolute White jest dostępna w formie wielkoformatowych płyt o wielkości 304×140 cm, które można pociąć na kafle w dowolnym rozmiarze, a orientacyjne ceny oscylują w granicach od 900 netto/m²

Powiązane artykuły

2 komentarze

 1. Anula22
  Anula22 Luty 20, 20:33

  Genialnie to wygląda, podoba się baardzo

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. LenaZ
  LenaZ Wrzesień 22, 07:29

  Super!

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *