Pierwsze kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Pierwsze kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED

Pierwsze kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED

Pierwsze kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED
Lipiec 12
21:46 2014

Idea ekologicznego budownictwa wymaga na każdym etapie realizacji inwestycji stosowania odpowiednich materiałów oraz produktów pozwalających nie tylko na uzyskanie doskonałych parametrów użytkowych budynku, ale również aktywną ochronę środowiska. Nowości w ofercie firmy Armacell, którymi są kleje Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990, gwarantują najwyższe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa ekosystemu i osób przebywających w pomieszczeniach, gdzie zostały one użyte.

Wykorzystywanie przyjaznych zdrowiu oraz bezpiecznych dla środowiska materiałów staje się coraz powszechniejszą praktyką w sektorze budowlanym. Przykładem może być firma Armacell, która wprowadzając na rynek najnowsze produkty Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990, stała się pierwszym z producentów, który oferuje kleje nie zawierające szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC). – Innowacyjne technologie produkcji pozwalają nam dostarczać najbardziej zaawansowane i efektywne rozwiązania, które jednocześnie odpowiadają coraz bardziej rygorystycznym normom zielonego budownictwa – mówi Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku z firmy Armacell.

Zielone budownictwo wymaga właściwego doboru materiałów na każdym etapie tworzenia obiektuPrzygotowane na bazie wody preparaty są nie tylko bezzapachowe, ale podczas aplikacji nie uwalniają się z nich szkodliwe rozpuszczalniki (VOC). Ponadto, w odróżnieniu od klasycznych klejów, produkty te nie powodują zagrożenia zapłonu bądź eksplozji, zatem nie podlegają ograniczeniom związanym z transportem. Klej Armaflex SF990 przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju materiałów izolacyjnych firmy Armacell, opartych o gumy syntetyczne (za wyjątkiem HT/Armaflex i Armaflex Ultima), a klej Armaflex Ultima SF990 przygotowany został specjalnie do zastosowań z produktami wykonanymi na bazie kauczuków syntetycznych z serii Armaprene®.

Wymagająca aplikacja gwarancją bezpieczeństwa
Kleje z serii Armaflex SF990 zostały opracowane specjalnie do aplikacji w zamkniętych pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów wykonanych w najnowszych technologiach odpowiadających zasadom zrównoważonego budownictwa. Jak podkreśla Maria Witkowska z firmy Armacell, w tego rodzaju budynkach bardzo ważne jest prawidłowe utrzymanie jakości powietrza, nie tylko ze względu na ograniczenie strat energii, ale również z uwagi na komfort przebywających w nich osób. Używane do wykończenia wnętrz materiały nie mogą zatem stanowić jakiegokolwiek zagrożenia, i takie cechy mają właśnie kleje z serii Armaflex SF990. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii są one odporne na działanie skrajnych temperatur. Z powodzeniem stosować je można w temperaturze od -50°C do +110°C, bez obaw o utratę ich właściwości czy zmniejszenie siły wiązania. W porównaniu do klejów tradycyjnych, produkty na bazie wody są bezpieczniejsze w użytkowaniu, jednak wymagają poświęcenia większej ilości czasu oraz uwagi w trakcie ich stosowania. Używając preparatów Armaflex SF990, aby zagwarantować właściwe rezultaty, należy ze szczególną precyzją przeprowadzić wszelkie niezbędne czynności montażowe. W trosce o najwyższą jakość finalnego stanu izolacji, stosowanie najnowszych klejów firmy Armacell powinno być przeprowadzane przez certyfikowanych, specjalnie przeszkolonych wykonawców. – Dbając o prawidłowe zastosowanie oferowanych przez nas produktów, zapewniamy wszystkim zainteresowanym porady Technicznego Zespołu Obsługi Klienta – informuje Maria Witkowska.

Kleje spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa użytkowników
Przyszłość materiałów budowlanych to niewątpliwie możliwość budowania przy ich pomocy ekologicznych obiektów, które zagwarantują nie tylko korzyści związane z obniżaniem kosztów ich eksploatacji, ale zapewniają również prawidłowe warunki egzystowania i rozwoju korzystających z nich osób. – Kleje z serii Armaflex SF990 odpowiadają wymaganiom systemu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który jest jednym z najbardziej prestiżowych systemów certyfikacji budynków. Jest to możliwe dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z ich składu rozpuszczalników oraz lotnych związków organicznych – podkreśla Maria Witkowska.

Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990 nie zanieczyszczają powietrza, nie są w żaden sposób drażniące bądź szkodliwe dla zdrowia, a tym samym są bezpieczne zarówno w trakcie aplikacji, jak i w momencie użytkowania pomieszczeń, w których zostały zastosowane. Dzięki spełnieniu tych wymogów, ich użycie umożliwia osiągnięcie kryteriów standardu IEQ (Indoor Environmental Quality) 4.1. Połączenie bezpieczeństwa oraz efektywności to jedno z największych zadań, jakie stawia przed nami ekologiczne budownictwo. Oferując wysokiej jakości produkty izolacyjne, gwarantujemy także odpowiadające ich klasie materiały do montażu. Jesteśmy przekonani, że bezrozpuszczalnikowe kleje z serii Armaflex SF990 są odpowiedzią na panujące obecnie trendy, a tym samym zostaną szybko docenione przez wymagających klientów, dla których kwestie bezpieczeństwa oraz środowiska są synonimem najwyższej jakości – podsumowuje Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku firmy Armacell.

Fot. Armacell

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *