Kleje ATLAS w nowych odsłonach | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Kleje ATLAS w nowych odsłonach

Kleje ATLAS w nowych odsłonach

Kleje ATLAS w nowych odsłonach
Kwiecień 01
10:54 2014

Z początkiem sezonu ATLAS odświeża szatę graficzną opakowań swoich produktów. Nowy projekt to bardziej czytelny układ graficzny i wyeksponowanie informacji ważnych dla klienta. Zmiany w designie całej marki zapoczątkuje pięć topowych klejów: ATLAS Plus, Zaprawa Klejowa Uelastyczniona, Elastyk, Grawis U i Grawis S.

Z nowych opakowań zniknęły charakterystyczne dwukolorowe szarfy. Zastąpił je znaatlas zaprawa klejowa k wodny – delikatne, transparentne, przenikające się nazwy produktów (rozwiązanie niestosowane do tej pory na opakowaniach wyrobów budowlanych). Kolorystyka szarf (będąca swoistym oznaczeniem produktu) została zaś przeniesiona na prostokąty sąsiadujące bezpośrednio z główną nazwą materiału. Opakowanie zyskało na lekkości przekazu – najważniejsze dla klienta (wykonawcy i inwestora) informacje wraz z nazwą, umieszczone w poziomie, są bardziej czytelne. Klarowne piktogramy informują np. o łatwości aplikacji lub miejscu zastosowania. Innowacją jest kod QR – po zeskanowaniu telefonem, aplikacja do odczytywania kodów 2D przenosi na stronę produktową danego materiału. Dzięki temu będzie można „od ręki” zapoznać się z informacjami technicznymi.

Nowa szata to bardziej ewolucja niż rewolucja – mówi Oskar Solecki, Dyrektor Marketingu w firmie ATLAS. – Zmieniając szatę graficzną chcieliśmy odświeżyć wizerunek naszych produktów i marki jako nowoczesnych, idących z technologicznym i wizualnym duchem czasu. Wcześniejsze zmiany w szacie graficznej opakowań były bardzo subtelne, więc tegoroczna zmiana w porównaniu z poprzednimi jest znacząca, ale zachowaliśmy rdzeń projektów, które towarzyszyły nam przez ponad 20 lat.

nowe opakowania atlasNiezmienione pozostały elementy najważniejsze w identyfikacji marki i produktu. Logo ATLAS znajduje się w tym samym miejscu, jak w przypadku dotychczasowych opakowań, będąc nadal elementem dominującym (w porównaniu do poprzedniego projektu, zostało ono powiększone). Nie zmieniły się także charakterystyczne kolory zastosowane na poszczególnych opakowaniach oraz umiejscowienie informacji o punktach w „Programie Fachowiec”.
Ważna była dla nas ciągłość budowanej przez lata komunikacji i wizerunku znanego naszym klientom – dodaje Dariusz Matysik, Dyrektor ds. Zastosowań i Wprowadzania Wyrobów w firmie ATLAS. – Zachowujemy kolorystyczną identyfikację poszczególnych produktów, gdyż zależało nam na tym, by nasi klienci mogli nadal łatwo i szybko dokonywać wyboru produktów z naszej oferty w punkcie handlowym.

ATLAS wykorzystał nowe moce technologiczne swojej drukarki opakowań, gwarantującej nie tylko większą wydajność, ale również zdecydowanie wyższą jakość druku, dzięki czemu design widoczny na ekranie monitora projektanta (a w szczególności wspomniane znaki wodne) został wiernie oddany na opakowaniach.
W pierwszej kolejności zmianie ulegną opakowania topowych klejów do montażu płytek ceramicznych: Plusa, Elastyka i Zaprawy Klejowej Uelastycznionej, klejów do systemów ociepleń: Grawisa S (przeznaczonego do montażu styropianu), Grawisa U (polecanego do montażu styropianu i zatapiania siatki). Produkty w nowych opakowaniach są dostępne w punktach sprzedaży
od marca br. ATLAS będzie sukcesywnie wprowadzał zmiany na kolejnych swoich produktach. Nowa grafika pojawi się m.in. na wszystkich nowościach 2014.

Fot. ATLAS

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *