ATLAS Atut, czyli ekonomiczne rozwiązanie na podstawowe powierzchnie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

ATLAS Atut, czyli ekonomiczne rozwiązanie na podstawowe powierzchnie

ATLAS Atut, czyli ekonomiczne rozwiązanie na podstawowe powierzchnie

ATLAS Atut, czyli ekonomiczne rozwiązanie na podstawowe powierzchnie
Marzec 24
10:58 2015

ATLAS przygotował nowy klej do płytek – ATLAS Atut. Klej przeznaczony jest przede wszystkim dla inwestorów pragnących sprawnie przeprowadzić proste prace budowlane na podstawowych podłożach przy inwestycji optymalnej cenowo.

ATLAS Atut to nowy klej polecany do montażu płytek małego i średniego formatu (ceramicznych, cementowych, kamiennych) na podstawowych podłożach (w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie, korytarze czy na schodach), gdzie nie jest wymagane zastosowanie kleju odkształcalnego. Klej sprawdza się na betonie, zaprawach naprawczych, tynkach cementowych lub cementowo-wapiennych, gipsowych, podkładach cementowych i anhydrytowych, jak również na nieotynkowanych ścianach z cegieł, betonu komórkowego czy z elementów silikatowych. Produkt jest nie tylko wodo-, ale i mrozoodporny i można go stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

ATLAS AtutDzięki odpowiednio dobranej konsystencji i grubości warstwy, ATLAS Atut eliminuje spływ kleju i tym sposobem umożliwia rozpoczęcie prac od góry ściany, co zasadniczo wpływa na estetykę wykańczanego pomieszczenia, gdyż unikamy przyklejania docinanych płytek na eksponowanej powierzchni. Dodatkowym atutem nowej zaprawy jest grubość warstwy sklejania (od 2 do 10 mm), pozwalająca na przyklejanie okładzin na podłożach mineralnych o niewielkich nierównościach, bez konieczności stosowania zaprawy wyrównującej, dzięki czemu ATLAS Atut może być wykorzystany także do szpachlowania powierzchni ścian i jastrychów.

ATLAS Atut przed wprowadzeniem testowało kilkudziesięciu wykonawców zarówno w warunkach normowych, jak i w realnych warunkach placu budowy– mówi Anna Majorek, Kierownik Grupy Produktowej Ceramika. – Wykonawcy testowali nową recepturę w odniesieniu do konkurencji (podobna klasa i cena). W ten sposób powstał produkt bardzo dobrze oceniony przez glazurników (najwyższe noty w parametrach taki jak aplikacja, przyczepność do podłoża, korygowalność i osuwanie się płytki). ATLAS Atut to połączenie atrakcyjnej ceny i jakości będącej gwarantem satysfakcji klienta, dla którego kluczowy jest niski koszt.

Fugowanie i delikatne użytkowanie jest możliwe po 24 godzinach, zaś pełne użytkowanie po 3 dobach. Klej jest dostępny w workach 22,5 kg.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *