Grzejnik z bocznymi otworami wylotowymi | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Grzejnik z bocznymi otworami wylotowymi

Grzejnik z bocznymi otworami wylotowymi

Grzejnik z bocznymi otworami wylotowymi
Czerwiec 06
01:28 2014

Zadaniem grzejników łazienkowych jest przede wszystkim ogrzewanie pomieszczenia, a dopiero w drugiej kolejności suszenie ręczników. Zwykle też grzejnik nie może efektywnie nagrzewać łazienki jeśli przykryty jest mokrym ręcznikiem, który pochłania większość emitowanego ciepła. Czy możliwe jest zatem efektywne ogrzewanie łazienki jeżeli jednocześnie grzejnik przykryty jest mokrym ręcznikiem? Tak, o ile taki grzejnik będzie rozprowadzał ciepło poprzez boczne otwory wylotowe.

W przypadku zdecydowanej większości grzejników elektrycznych, rozłożenie na nich ręcznika spowoduje zakrycie otworów organza_przekroj (1) wylotowych, którymi ciepło wydostaje się z urządzenia do wnętrza łazienki. W takiej sytuacji, praktycznie cała wytworzona przez grzejnik energia zużyta zostaje jedynie do wysuszenia ręcznika. Konstruktorzy w fabryce Atlantic wyposażyli grzejnik Organza w boczne otwory wylotowe, które zapewniają wydostawanie się ciepła spod ręcznika i tym samym jednoczesne ogrzewanie łazienki. Otwory te są podstawą działania Duo System, czyli dwutorowego rozprowadzania ciepła, który jest patentem firmy i umożliwia utrzymanie w łazience temperatury na żądanym poziomie, mimo, że na grzejniku suszy się ręcznik.

Organza posiada także inną nowinkę technologiczną – system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu. Sprawia on, że w ogrzewanym pomieszczeniu nie unosi się kurz, ani nie osiada w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Cyfrowy termostat temperatury ma trzy zakresy pracy: Komfort (10-28 st. C.), Eko (Komfort pomniejszony o 3,5 st. C.), Antyzamarzanie (7 st. C.) z blokadą ustawień termostatu co daje nam pewność, że nasze dziecko nie przestawi samo temperatury podczas ewentualnej zabawy urządzeniem. Grzejniki Organza są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dzięki czemu można do nich zainstalować programator Chronopass znajdujący się w zestawie. Programator ten umożliwi zarządzanie nie tylko pojedynczym grzejnikiem, ale i całym systemem grzewczym.

Niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy grzejnika, który wykonany został ze szkła hartowanego, pokryty jest cienkowarstwowo folią grzewczą. Taka budowa zapewnia więc nie tylko odpowiednie ogrzewanie, ale i ciekawy wygląd. Warto dodać, że szkło SGG Securit, którego użyto do wykonania grzejnika jest tak wytrzymałe, że wykorzystuje się je do produkcji okien antywłamaniowych.

grzejnik organzaSzklana Organza dobrze pasuje do nowoczesnych aranżacji inspirowanych stylem high-tech, ze szkłem, stalą i geometrycznymi formami. W tak zaaranżowanej łazience na ścianach znaleźć się mogą płytki lub panele szklane w czarnym kolorze, a na podłodze na przykład biały gres. Kabina prysznicowa, w wersji bez brodzika, powinna być wykonana raczej z gładkiego, zupełnie przezroczystego szkła.

W pomieszczeniach bardziej tradycyjnych, grzejnik Organza dobrze będzie wyglądał na ścianie, na której położony jest dekoracyjny tynk lub gips, w kolorze np. bordowym. Ważnym motywem w takiej łazience powinno stać się też ciemnobrązowe drewno.  W takiej łazience dobrze prezentować się będzie tradycyjna kabina prysznicowa z brodzikiem i ciemnoszare płytki podłogowe.

Cena brutto Organzy to 3 690 zł za wersję 1600 W lub 4 305 zł za 1750 W, więcej informacji o urządzeniu w zakładce na stronie producenta www.atlantic-polska.pl

Fot. Atlantic Polska

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *

Szukaj w dziale Instalacje

Instalacje

Nie znaleziono żadnych postów