Trendy w tkaninach obiciowych na 2015 rok | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Trendy w tkaninach obiciowych na 2015 rok

Trendy w tkaninach obiciowych na 2015 rok

Trendy w tkaninach obiciowych na 2015 rok
Luty 27
13:34 2015

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tak jest też wtedy, kiedy chcemy szybko i skutecznie zmienić wystrój naszego mieszkania. Wystarczy, że zdecydujemy się tylko na wymianę kanapy, sofy bądź kompletu wypoczynkowego, a mieszkanie zyskuje zupełnie nowy wyraz. Decydując się na taka zmianę warto wiedzieć jakie są najnowsze trendy w tkaninach obiciowych.

butterfly fot. LECH modern fabricsMeble tapicerowane, zarówno te przeznaczone do wnętrz kontraktowych, jak i prywatnych, muszą być funkcjonalne i estetyczne. Decydując się jednak na zakup sofy do domu coraz częściej bierzemy pod uwagę jej atrakcyjny i niepowtarzalny design czy też możliwość personalizacji. Sprawdźmy zatem, z czego możemy wybierać i na co naprawdę warto się zdecydować w tym roku, by nadać lub całkowicie zmienić charakter wnętrza.

Absolutnym hitem w tym roku będą kolory jasne oraz szarości we wszystkich odcieniach i natężeniach – mówi Joanna Sztorch-Wysocka, architekt z pracowni inDe projekt. – Z drugiej strony część inwestorów będzie decydowała się na czarne akcenty w wyposażeniu wnętrz. Jednak to właśnie tkanina pozwala na wariacje z kolorami. W ostatnim czasie na topie jest intensywny żółty, fuksja, mięta i błękit – wylicza. Od kilku sezonów w naszych wnętrzach największa rolę odgrywają jednak barwy natury, od podłogi przez ściany i meble po dodatki. – Kolekcje tkanin w odcieniach beżu i brązach są absolutnym hitem sprzedażowym – zdradza Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics, czołowego dystrybutora tekstyliów i tkanin tapicerskich. – Światowy autorytet w dziedzinie kolorów – Pantone ogłosił kolorem 2015 roku eleganckie bordo z domieszką brązu. Nawiązująca do kolorów ziemi Marsala zainspirowała także naszą firmę. W tym sezonie do naszej oferty dołączyły kolejne kolekcje w takich barwach – dodaje.fot. LECH modern fabrics

Jeden fotel czy sofa o ciekawym kształcie i wzorze na tkaninie może praktycznie stworzyć całe wnętrze. – Na przykład, w tych prostych i minimalistycznych sprawdzą się meble tapicerowane tkaninami w odważnych kolorach lub wzorach. Przełamują stonowaną kolorystykę i indywidualizują przestrzeń – mówi Joanna Sztorch-Wysocka. Na topie są wzory etniczne oraz motywy roślinne i zwierzęce. Prawdziwym hitem, który na stałe zadomowił się na meblach tapicerowanych są wzory geometryczne.

Coraz więcej osób decyduje się na meble robione indywidualnie na wymiar. Takie rozwiązania nikogo z nas już nie dziwią. Idąc o krok dalej możemy spersonalizować swoją kanapę czy fotel, nie tylko wybierając jej kształt czy wielkość, ale także wzór na tkaninę, którą będą obite. – Dzięki najnowszemu nabytkowi marki LECH modern fabrics – drukarce fot. LECH modern fabricsdo tkanin, bazującej na technice transferu, można dziś przenieść dowolny wzór na niemalże każdy materiał poliestrowy – mówi Edyta Świątek. – To rozwiązanie, które otwiera przed producentami mebli, architektami i osobami, które przeprowadzają renowacje nowe możliwości. Jeśli dodamy do tego wysoką jakość i trwałość wydruku to może zupełnie zrewolucjonizować rynek tekstylny – dodaje. –Tego rodzaju usługa wpisuje się doskonale w zauważalny trend odnawiania mebli z lat 70, które dzięki nowym tkaninom otrzymują drugie życie – uzupełnia Joanna Sztorch-Wysocka.

Do wnętrz trendy wchodzą bezpośrednio z modowych wybiegów. To, co modne dziś u czołowych projektantów jest spójne z tym, czym się otaczamy, po czym chodzimy, w czym parzymy kawę i na czym siedzimy. Ostatnio na światowych arenach triumfy święcą miłe w dotyku, puszyste i miękkie materiały. Nic więc dziwnego, że pojawiają się także na naszych sofach i fotelach. – Taka właśnie jest, stworzona zgodnie z najnowszymi trendami w świecie tekstyliów kolekcja ultramiękkich, tkanin, w dwóch fakturach – Tinos & Paros – mówi Edyta Świątek. Dzięki swoim walorom dekoracyjnym dodaje szyku zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym meblom.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. DanutaM
    DanutaM Luty 27, 18:40

    Ciekawe są takie wzory geometryczne.Sama nie wiem jakby się sprawdziły na moich starych meblach.

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *