Blaty Pfleiderer - ponadczasowy urok drewna | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Blaty Pfleiderer – ponadczasowy urok drewna

Blaty Pfleiderer – ponadczasowy urok drewna

Blaty Pfleiderer – ponadczasowy urok drewna
Październik 22
16:08 2015

Struktura drewna w kuchni to dobry i sprawdzony pomysł, jednak wykorzystanie tego naturalnego materiału na blacie roboczym niesie ze sobą sporo ograniczeń. Optymalną alternatywą są proponowane przez Pfleiderer blaty w dekorach inspirowanych dębem czy gatunkami egzotycznymi, które pozbawiono minusów naturalnego surowca.

Drewniane blaty mogą stanowić najważniejszy element aranżacji kuchennego wnętrza – zwłaszcza dla osób ceniących we wnętrzach ciepło i naturalność. Jednakże drewno w kuchni to materiał bardzo wymagający. Po pierwsze – wiąże się z dość wysokimi kosztami. Po drugie szybko się zarysowuje i plami, więc wykonany z niego blat po Fot Pfleidererpewnym czasie nie będzie wyglądał już tak atrakcyjnie. Blaty kuchenne z drewna źle znoszą kontakt z wysoką temperaturą, odbarwiają się, są łatwopalne. Z czasem ciemnieją pod wpływem promieni słonecznych.

Alternatywą są blaty robocze Pfleiderer wykonane na bazie płyty wiórowej, pokrytej laminatem HPL, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na środki chemiczne, uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wody i temperatury.

Proponowane przez Pfleiderer blaty do złudzenia przypominają strukturą naturalne drewno, ukazując jednocześnie jego różnorodność. Można wśród nich znaleźć zarówno propozycje delikatne i subtelne, jak i bardziej wyraziste, zdecydowane.

Blat Dąb Lancelot (R4262) jest odpowiedzią na poszukiwanie naturalności i autentyczności, których często poszukują zwłaszcza Fot. Pfleiderermieszkańcy dużych miast. Inspiracją do stworzenia tego dekoru było masywne drewno rozbiórkowe – z wyraźnymi spękaniami, podkreślonymi słojami, odwzorowaniem śladów piły. Z kolei Nevada (R5250 FG) to wzór bardzo delikatny – i to zarówno pod względem rysunku drewna jak i subtelnego odcienia szarości przetykanej gdzieniegdzie refleksami beży i bieli. Blat ten dostępny jest w strukturze „Fine Grain”, która zabezpiecza powierzchnię przed pozostawianiem nieestetycznych odcisków palców.

Wśród blatów Pfleiderer nie brakuje również wzorów na wskroś eleganckich. Taki jest Rockpile (R3245), przypominający egzotyczne drewno o kontrastowej kolorystyce usłojenia – szlachetne i wyrafinowane, godne najbardziej reprezentacyjnych wnętrz. Rockpile to dekor który swoją niepowtarzalną, kontrastową kolorystyką nawiązuje bezpośrednio do kolorów organicznie garbowanej skóry. Jasny i ciemniejszy odcień brązu daje efekt wyrazistych pasów, bardzo atrakcyjnie prezentujących się na długich, horyzontalnych blatach kuchennych. To propozycja do kuchni o wysokim standardzie – eleganckiej i pełnej wielkomiejskiego szyku, w której dzięki komplementarności wzorniczej Pfleiderer, można go połączyć z płytą meblową o tym samym dekorze, lub ciekawie zestawić z czernią lub ciemną szarością.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *