Acren – materiał do zadań specjalnych | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Acren – materiał do zadań specjalnych

Acren – materiał do zadań specjalnych

Acren – materiał do zadań specjalnych
Kwiecień 16
09:13 2015

Kompozyt mineralno-akrylowy to wielofunkcyjne tworzywo wykorzystywane w aranżacjach wnętrz oraz przemyśle meblowym. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie, a łatwość obróbki sprawia, że materiał jest teraz powszechnie dostępny. Jednym z dystrybutorów tego niezwykłego produktu została właśnie firma DLH Poland.

Współczesny rynek budowlany, a także sztuka designu XXI wieku coraz chętniej stawiają na materiały konstrukcyjne nowej generacji, umożliwiające realizację odważnych i nietypowych projektów architektonicznych. Nowa płyta mineralno-akrylowa Acren od DLH Poland to produkt stworzony ze stuprocentowej żywicy akrylowej orazFot. DLH Poland realizacja acren wysokojakościowych wypełniaczy, łączący w sobie najlepsze cechy obu tych składników. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii produkcyjnej materiał ten nie poddaje się próbie czasu i nawet po długim okresie użytkowania zachowuje swoje pierwotne cechy.

Wyjątkowe parametry techniczne
Wszechstronność zastosowania płyt Acren ma źródło w ich wyjątkowej elastyczności. Surowiec ten, podgrzany do odpowiedniej temperatury, można dowolnie wyginać i kształtować, co pozwala na realizację nawet najśmielszych wizji architektonicznych. Po zakończeniu procesu termoformowania materiał uzyskuje ponadprzeciętną twardość i odporność na temperatury nawet do 210 stopni Celsjusza. Możliwość bezspoinowego łączenia płyt pozwala na integrowanie blatów i zlewów w celu uzyskania jednolitej, monolitycznej powierzchni. Co więcej, drobne zarysowania i wgniecenia powstałe na powierzchni można w prosty sposób wypełnić, natomiast poważniejsze uszkodzenia mechaniczne da się naprawić przy użyciu technologii wklejania nowych elementów. Unikalność płyt Acren wynika także z ich niezwykłej budowy. Kompozyt mineralno-akrylowy to nieporowaty materiał całkowicie opierający się działaniu wilgoci i Fot. DLH Poland realizacja acreningerencji płynów. Dzięki temu jego płaszczyzna nie plami się, nie zmienia koloru, jest również odporna na działanie chemikaliów. Dodatkowo brak mikroporów uniemożliwia namnażanie się zarazków, hamuje rozwój bakterii i grzybów, zapewniając sterylną czystość powierzchni, gwarantowaną przez Atest Higieniczny PZH. Płyty Acren są także niezwykle łatwe w konserwacji – aby zachowały idealny wygląd, wystarczy regularnie przecierać je za pomocą wilgotnej szmatki.

Szerokie możliwości zastosowania
Płyty mineralno-akrylowe znajdą swoje zastosowanie zarówno przy realizacji nietypowych zamówień aranżacyjnych i architektonicznych, jak i podczas urządzania klasycznej przestrzeni, tak prywatnej, jak publicznej. Szeroka gama wybarwień oraz nieograniczone możliwości formowania tworzywa sprawiają, że materiał Acren od DLH Poland jest w stanie sprostać życzeniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z powodzeniem można stosować go do Fot. DLH Poland realizacja acrenprodukcji blatów kuchennych, łazienkowych oraz stołowych. Świetnie sprawdzi się jako obudowa umywalek, wanien i brodzików, a także materiał na lady recepcyjne oraz bary. Kompozyty mineralno-akrylowe mogą służyć także do produkcji wyjątkowo efektownych materiałów dekoracyjnych, a nawet przedmiotów reklamowych. Ich powierzchnia, choć przypomina szlifowany kamień, jest ciepła w dotyku, dlatego płyty Acren polecane są wszędzie tam, gdzie mogą mieć kontakt z człowiekiem. Ich odpowiednia obróbka pozawala na uzyskanie zróżnicowanych efektów estetycznych – od idealnie gładkiej i lśniącej płaszczyzny w stylu glamour, po surową, gruboziarnistą powierzchnię, nadającą charakteru industrialnym wnętrzom. To propozycja dla każdego, kto od sztuki użytkowej oczekuje niebanalnych rozwiązań, a w przedmiotach codziennego wykorzystania pragnie znaleźć solidność i trwałość, gwarantującą niezmiennie wysokie parametry techniczne oraz trwałość na długie lata.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. klesikss
    klesikss Kwiecień 17, 08:41

    Materiały takie jak acren dają nieprawdopodobne możliwości aranżacyjne. Jak dla mnie szczególnie przydatne mogą być w kuchni i łazience.

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *