Piana montażowa Flexifoam doceniona przez ITB | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Piana montażowa Flexifoam doceniona przez ITB

Piana montażowa Flexifoam doceniona przez ITB

Piana montażowa Flexifoam  doceniona przez ITB
Wrzesień 12
09:46 2014

Nowość firmy SOUDAL, wyróżniająca się ponadstandardową elastycznością piana montażowa Flexifoam otrzymała prestiżowy certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Produkty opatrzone znakiem ITB spełniają niezwykle wysokie kryteria techniczno – technologiczne i są najbardziej rozpoznawalnymi znakami jakościowymi na polskim rynku budowlanym.

Zdolność powrotu do pierwotnego kształtu po ściśnięciu nawet o 75 % lub rozciągnięciu do 45 % bez uszkodzenia struktury, niska rozprężalność, krótki czas utwardzania, doskonała izolacyjność termiczna i akustyczna oraz bardzo dobra przyczepność do wielu podłoży budowlanych.

Niskorozprężna i superelastyczna piana pistoletowa SOUDAL Flexifoam jako jedna z niewielu dostępnych na rynku pian jest produktem całorocznym, pozwalającym na pracę w temperaturach od -10oC aż do +35oC. Produkt wyróżnia niezwykle wysoka zdolność do odkształceń elastycznych – możliwości ściskania o 75% oraz rozciągania do 45% – bez uszkodzenia jej struktury. Dla porównania, w przypadku standardowej piany wynosi ona maksymalnie 10%. Flexifoam charakteryzuje się krótkim czasem utwardzania, doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną oraz znakomitą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, także w niskich temperaturach.
Sprawdzi się w montażu stolarki, wypełnianiu szczelin w podatnych na odkształcenia złączach ściennych i stropowych oraz wygłuszeniu stopni schodów, ścianek działowych i elementów narażonych na wibracje i naciski mechaniczne.

W prestiżowym rankingu Budowlana Marka Roku piany montażowe Soudal po raz kolejny otrzymały podwójny tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku 2014 i Złotego Championa Roku 2014

Fot. Soudal

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *