Drewniana sklejka strukturyzowana od SKLEJKA-EKO do podbitki | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Drewniana sklejka strukturyzowana od SKLEJKA-EKO do podbitki

Drewniana sklejka strukturyzowana od SKLEJKA-EKO do podbitki

Drewniana sklejka strukturyzowana od SKLEJKA-EKO do podbitki
Wrzesień 23
10:04 2014

Podczas budowy lub remontu domu technika nieustannie przeplata się z estetyką. Poszukiwane rozwiązania muszą być nie tylko trwałe i praktyczne, ale także powinny pasować do całościowej koncepcji budynku. Wśród istotnych detali warto zwrócić uwagę na podbitkę dachową – element, który stanowi nie tylko solidne wykończenie dachu, ale także istotny składnik wyglądu całego projektu. Nowość ofertowa firmy SKLEJKA-EKO S.A. – drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki – to szybkie w montażu, trwałe i ekologiczne rozwiązanie, które skutecznie wpływa na estetykę budynku.

Podbitka dachowa przede wszystkim chroni i zabezpiecza odsłonięte krokwie i spodnią część okapu przez czynnikamiSKLEJKA-EKO paleta barw atmosferycznymi, a także zagnieżdżaniem się ptaków i owadów. Coraz popularniejsze jest także montowanie w podbitce systemu oświetlenia. Jest to więc część wykończenia dachu mająca duże znaczenie zarówno dla zabezpieczenia, jak i estetyki tego obszaru budynku.
Do niedawna na rynku klienci mogli wybierać głównie między podbitkami drewnianymi i podbitkami wykonanymi z PCV. Innowacyjna linia drewnianej sklejki do podbitki SKLEJKA-EKO S.A. łączy w sobie zalety obydwu rozwiązań, jednocześnie eliminując ich podstawowe wady. Dzięki dostępności w arkuszach o wymiarze 2500 x 1250 mm montaż sklejki przebiega znacznie szybciej i łatwiej niż pojedynczych desek drewnianych, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W porównaniu z podbitką PCV, sklejka to rozwiązanie bardziej ekologiczne, zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Faktura naturalnego drewna, nieregularność słojów i cieniowań zapewniają niepowtarzalne efekty wizualne, a konserwacja i ewentualna naprawa drobnych uszkodzeń nie powinna sprawiać większych problemów.

Dowolność wyboru, gwarancja jakości

Podczas produkcji sklejki strukturyzowanej SKLEJKA-EKO S.A. drewno poddawane zostaje procesowi szczotkowania, co znacząco poprawia parametry i odporność materiału na działanie czynników atmosferycznych. Standardowa grubość sklejki wynosi 9 i 12 mm, gęstość mieści się w przedziale 550 – 600 kg/m3, a wilgotność między 5% a 12%. Wykonana z drewna sosnowego podbitka dostępna jest w dwóch wariantach wykończenia – frezowanym i niefrezowanym, a także w 6 standardowych barwach. Najczęściej wybieraną opcją z oferty SKLEJKA-EKO jest jednak podbitka w stanie surowym, którą można pomalować na dowolny, indywidualnie dopasowany kolor.

Eko-styl

Zalety ekologicznej sklejki firmy SKLEJKA-EKO S.A. zostały już docenione w krajach skandynawskich i w Niemczech, ale również w Polsce ta rynkowa nowość zyskuje na popularności wraz z poszukiwaniem przez wykonawców i inwestorów atrakcyjnych, ekologicznych rozwiązań. Szybszy montaż, zalety naturalnego materiału i możliwość doboru optymalnej barwy stanowią idealną propozycję dla wszystkich, którzy w swoim projekcie pragną znaleźć równowagę między techniką a estetyką. Eko-sklejka strukturyzowana do podbitki firmy SKLEJKA-EKO S.A. dostępna jest od 25 zł/m2 do 37 zł/m2 (cena dla sklejki surowej).Dodatkowo istnieje możliwość pokrycia powierzchni środkami impregnacyjno-barwiącymi.

Fot. SKLEJKA-EKO S.A.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *