Rekordowy miesiąc w historii ATAL S.A. | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Rekordowy miesiąc w historii ATAL S.A.

Rekordowy miesiąc w historii ATAL S.A.

Rekordowy miesiąc w historii ATAL S.A.
Czerwiec 12
12:59 2015

Maj był zdecydowanie najlepszym miesiącem w historii ATAL S.A. Spółka sprzedała 171 mieszkań, a 153 zostały objęte rezerwacją. W minionym miesiącu poszerzono ofertę na krakowskim osiedlu Bronowice Residence, gdzie do sprzedaży trafił kolejny budynek – Bronowice Residence IVB. W maju pozwolenie na użytkowanie uzyskały także budynki pierwszego etapu katowickiej inwestycji Atal Francuska Park. Na przełomie maja i czerwca spółka przeprowadziła pierwszą publiczną emisję akcji, w ramach której pozyskała 143 mln zł brutto. Środki zostaną wykorzystane na rozwój działalności deweloperskiej.

W minionym miesiącu br. nabywców znalazło 171 mieszkań, a 153 zostały objęte rezerwacją. Od początku roku klienci zakupili już 641 mieszkań w inwestycjach ATAL S.A. w całej Polsce. W ciągu pięciu miesięcy 2015 roku, spółka sprzedała o 169 lokali więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz o 269 więcej niż w rekordowym pod względem sprzedaży 2013 roku.

Najwięcej mieszkań zostało sprzedanych w Krakowie. W maju nabywców znalazło tam 60 lokali. W minionym miesiącu szczególnym zainteresowaniem klientów cieszyło się osiedle Bagry Park – sprzedano tam łącznie 28 mieszkań. Natomiast w inwestycji Masarska 8 Apartamenty, od połowy kwietnia zostało sprzedanych lub zarezerwowanych 74 z 99 mieszkań i wszystkie lokale usługowe. W maju znacząco wzrosła sprzedaż w Warszawie. Nowych właścicieli znalazło 31 mieszkań, z czego aż 25 w Oazie Wilanów. ATAL utrzymał także bardzo dobre rezultaty we Wrocławiu oraz Łodzi sprzedając odpowiednio 45 i 28 mieszkań.

Rekordowe wyniki sprzedaży są potwierdzeniem silnej pozycji firmy wśród największych deweloperów mieszkaniowych w kraju, ale także motywacją do dalszej konsekwentnej realizacji przyjętej strategii. Pozyskanie tylu klientów było możliwe dzięki wprowadzaniu do sprzedaży od początku roku kolejnych osiedli, a tym samym utrzymywaniu szerokiej oferty. Żeby zachować wysokie wyniki sprzedaży planujemy realizację kolejnych inwestycji we wszystkich miastach, w których prowadzimy działalność – powiedziała Ewelina Juroszek, Dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w ATAL S.A.

Oferta dewelopera w maju br. powiększyła się o Bronowice Residence IVB. Będzie to budynek mieszkalny, który stanie częścią krakowskiego kompleksu Bronowice Residence IV. W trzypiętrowym obiekcie znajdą się 22 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i układach pokoi. Cały kompleks Bronowice Residence IV składać się będzie z sześciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Na nowych lokatorów czekać będzie w sumie 141 mieszkań.

W maju br. pozwolenie na użytkowanie uzyskały trzy budynki wchodzące w skład pierwszego etapu katowickiego osiedla Atal Francuska Park. W obiektach znajduje się łącznie 236 mieszkań. Do tej pory na osiedlu Atal Francuska Park I nabywców znalazło 100 mieszkań, a 11 jest objętych rezerwacją.

W ramach przeprowadzonej na przełomie maja i czerwca br. pierwszej publicznej oferty ATAL S.A. zaoferował inwestorom 6.500.000 akcji serii E. Cena emisyjna akcji została ustalona na poziomie 22 zł za walor. Wartość całej oferty publicznej wyniosła 143 mln zł brutto. Objęte przez inwestorów akcje stanowią łącznie 16,79% podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniają ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,16% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Pozyskane z emisji akcji środki ATAL planuje wykorzystać na finansowanie realizacji aktualnych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na zakup gruntów pod kolejne inwestycje.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *