UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014 | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014

UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014

UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014
Czerwiec 30
09:41 2015

Inżynieryjne Centrum Badawczo–Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu zostało wyróżnione tytułem „Budowa Roku 2014” w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak. Prace wykonano w 21 miesięcy.

Tytuł „Budowa Roku” przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Fot. FB Antczak UTC Aerospace WrocławGlobalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

Realizacja obiektu dla UTC Aerospace Systems wymagała od nas dużej ostrożności i niezwykłej precyzji – ze względu na specyfikę branży, inwestor wymagał od przemyślanych i bezkompromisowych decyzji na każdym etapie realizacji. Sprostaliśmy temu wyzwaniu, a tytuł „Budowa Roku 2014” jest swoistym ukoronowaniem wysiłku i zaangażowania włożonego w ten projekt – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Nagrodzona inwestycja składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 2496,31 mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęto w grudniu 2012 roku, a już w lipcu 2014 roku obiekt został oddany do użytku. Projekt jest spójnym połączeniem oryginalnej formy, funkcjonalności i zoptymalizowanej konstrukcji, która została zaprojektowana i wykonana zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, która zajmuje się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. We wrocławskim obiekcie opracowywane są zespoły hydrauliczne i paliwowe wykorzystywane w większości nowych modeli samolotów. Dzięki hali badań i testów możliwe jest ich natychmiastowe sprawdzenie, a bliskość zakładu produkcyjnego pozwala na niezwłoczne rozpoczęcie produkcji. Docelowo w Centrum Badawczo – Rozwojowym UTC Aerospace Systems zatrudnienie znajdzie ponad 400 inżynierów.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Lucy Jane
    Lucy Jane Lipiec 03, 13:38

    Dla mnie szału nie ma, ale może się nie znam

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *