Nowe kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0 | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Nowe kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0

Nowe kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0

Nowe kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0
Kwiecień 02
10:53 2015

Wypełnione gazem szlachetnym,  argonem, który ogranicza utratę ciepła przez szybę i w hermetycznie szczelnej obudowie, kolektory słoneczne Logasol SKS 5.0 marki Buderus zapewniają zwiększoną efektywność w pozyskiwaniu energii ze słońca.

Logasol SKS 5.0 to płaski kolektor słoneczny o powierzchni 2,55 m2. Na wyjątkową efektywność kolektorów Logasol SKS 5.0 wpływa także zastosowanie strukturalnego szkła solarnego, bardzo dobrze przepuszczającego światło i miedziano-aluminiowego absorbera pokrytego wysokoselektywną powłoką Sunselect. Zastosowanie hermetycznie szczelnej obudowy chroni kolektor przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Dzięki temu na wewnętrznej stronie szyby w godzinach porannych nie pojawia się para wodna i urządzenie od razu pracuje w pełni efektywnie.

Logasol SKS 5.0 Fot. BuderusNowy kolektor firmy Buderus znacząco zredukuje koszty związane z podgrzewaniem wody użytkowej i wspomoże urządzenia zapewniające ogrzewanie budynku, zmniejszając koszty również w tym obszarze.

Obudowę Logasol SKS 5.0 wykonano z odlewu z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem. Jest to mocny, odporny na korozję i działania promieni UV, a przy tym wyjątkowo lekki materiał. Dzięki niemu oraz specjalnym wgłębieniom w obudowie kolektora, ułatwiającym jego przenoszenie, transport kolektora na dach jest znacznie łatwiejszy. Niezwykle prosty jest również sam sposób instalacji – zaciskowa technika połączeń hydraulicznych nie wymaga żadnych narzędzi. Do połączenia dwóch kolektorów niezbędny będzie jedynie klucz sześciokątny. Logasol SKS 5.0 dostępny jest zarówno w wersji pionowej jak i poziomej z kompletem akcesoriów do montażu na dachu pochyłym, płaskim/fasadzie oraz w połaci dachu.

Kolektory słoneczne Buderus Logasol SKS 5.0 są w sprzedaży od 1 kwietnia br.

Powiązane artykuły

1 komentarz

 1. Luizz
  Luizz Kwiecień 16, 09:19

  Kolektory są, OK ale to inwestycja na lata zanim zacznie się zwracać.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Luizz
  Luizz Kwiecień 16, 09:19

  Kolektory są, OK ale to inwestycja na lata zanim zacznie się zwracać.

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *