Wysokie standardy energetyczne domu w Jasienicy | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Wysokie standardy energetyczne domu w Jasienicy

Wysokie standardy energetyczne domu w Jasienicy

Wysokie standardy energetyczne domu w Jasienicy
Kwiecień 22
08:02 2015

W Polsce rozpoczęła się budowa kolejnego domu w standardzie Multi-Comfort. ISOVER, znany producent izolacji, dostarcza materiały do jego ocieplenia. Innowacyjny, w pełni komfortowy budynek, powstaje właśnie w miejscowości Jasienica w województwie śląskim.

Jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym oraz wolnostojącym garażem, którego budowa zakończy się jesienią 2015 roku, ma powierzchnię użytkową 135,35 m². Dom w Jasienicy ma prosty kształt zwartej bryły – dzięki temu będzie ekonomiczny i nieskomplikowany w budowie. Wyeliminowanie skomplikowanych rozwiązań architektonicznych pozwoliło na zainwestowanie w wysokiej jakości materiały budowlane. Dodatkowo budynek charakteryzują przeszklenia, w planach chronione pnącą zielenią. Obiekt wyróżnia się niezwykle wysokimi standardami energetycznymi. Wszystko za sprawą zastosowania nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów izolacyjnych. Do izolacji ścian zewnętrznych użyto wełny mineralnej ISOVER TF Profi, a do izolacji podłóg wełny Stropoterm. Dwuspadowy skośny dach ocieplono Super Matą.

Do budowy domu w Jasienicy dostarczamy wysokiej jakości materiały izolacyjne ISOVER: TF Profi o współczynniku przenikania ciepła na poziomie 0,036 W/mK oraz Stropoterm do izolacji termicznej i akustycznej podłóg. Do izolacji dachu zaproponowaliśmy Super-Matę o podwyższonych standardach energooszczędności. ISOVER Super-Mata jest używana wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwość stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości. Jest niepalna, łatwa w montażu i nie wymaga sznurkowania – mówi Henryk Kwapisz Dyrektor Relacji Instytucjonalnych ISOVER.

Budynek powstaje zgodnie ze standardem Multi-Comfort Saint-Gobain, co oznacza gwarancję komfortu w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, estetyki, dobrej jakości powietrza, jak i odpowiedniej akustyki oraz niskich strat ciepła. – Do budowy mojego domu energooszczędnego w Jasienicy stosuję materiały, które nie tylko izolują, ale również odpowiednio reagują na warunki otoczenia i współpracują z potrzebami mieszkańców. Od początku moim celem było stworzenie budynku nie tylko niskoenergetycznego, ale przede wszystkim takiego, w którym warunki życia i komfort mieszkania będą na bardzo wysokim poziomie, a on sam wpisze się w krajobraz otoczenia – podsumowuje architekt Tomasz Suchy, autor projektu i inwestor.

Budynek będzie spełniał wymagania Programu NFOŚ dla domów energooszczędnych, co oznacza, że zostanie objęty dopłatą dla domów NF 15.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *