Bolix z nowym centrum budownictwa energooszczędnego w Bielawie | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Bolix z nowym centrum budownictwa energooszczędnego w Bielawie

Bolix z nowym centrum budownictwa energooszczędnego w Bielawie

Bolix z nowym centrum budownictwa energooszczędnego w Bielawie
Październik 19
12:28 2015

Nowocześnie, praktycznie, zgodnie z aktualnymi trendami branżowymi… W dolnośląskiej Bielawie powstało centrum budownictwa energooszczędnego, innowacyjna przestrzeń umożliwiająca realizację fachowych szkoleń w warunkach odpowiadających realiom prac w budownictwie pasywnym. Niezbędnego wsparcia przy prowadzeniu takich szkoleń, udzielać będzie producent materiałów budowlanych z Żywca, firma Bolix.

Stworzone przy Bielawskim Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, zaplecze dydaktyczne bazuje na infrastrukturze dawnej hali tkackiej, która po modernizacji osiągnęła niemal zerowe zużycie energii. Właśnie w tak zaaranżowanym miejscu powstał, imitujący warunki prawdziwej budowy, inkubator technologiczny efektywności Fot. Bolixenergetycznej, w którym uczestnicy kursów zdobywać będą czysto praktyczne umiejętności z zakresu technologii budownictwa energooszczędnego (w szczególności: pasywnego oraz energii odnawialnej). A wszystko m.in. za sprawą specjalnych konstrukcji ścian i dachów, umożliwiających montaż zewnętrznych i wewnętrznych instalacji (kolektory słoneczne, fotowoltaika, rekuperacja itd.). To znakomity poligon doświadczalny zarówno dla przyszłych, jak i obecnych specjalistów w dziedzinie rozwiązań pasywnych i nie tylko. Uroczyste otwarcie odbyło się 14 października br.

Merytoryczne wsparcie nie tylko z regionu

W realizację przedsięwzięcia zaangażowała się firma Bolix, przygotowująca aktualnie zaplecze dydaktyczno-warsztatowe, w ramach którego zostaną opisane wszystkie etapy ocieplenia budynków energooszczędnych i pasywnych. Zainaugurowana współpraca obejmuje także szkolenia i konferencje dotyczące budownictwa niskoenergetycznego oraz stałą wymianę doświadczeń w zakresie edukacji zawodowej.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *