cementowa masa szpachlowa Sopro RAM3 | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Szybka renowacja: cementowa masa szpachlowa Sopro RAM3

Szybka renowacja: cementowa masa szpachlowa Sopro RAM3

Szybka renowacja: cementowa masa szpachlowa Sopro RAM3
Marzec 28
15:48 2014

Szpachla uniwersalna
Szpachla wyrównawcza i renowacyjna Sopro RAM3 to szybkowiążąca i stabilna, wzmocniona tworzywem sztucznym, szara zaprawa cementowa o uniwersalnym charakterze i niskiej zawartości chromianów. Zakres jej zastosowania obejmuje wykonywanie prac modernizacyjnych i budowlanych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, na podłogach, ścianach i sufitach. Można ją także stosować w pomieszczeniach wilgotnych, na balkonach i tarasach.

Zakres użyciamasa szpachlowa SOPRO
Szpachla wyrównawcza i renowacyjna Sopro RAM3 pozwala na skuteczną niwelację ubytków i uszkodzeń powierzchni mineralnych: rys oraz pęknięć nawierzchni betonowych. Można ją stosować również do tynkowania, wyrównywania i wygładzania innych elementów architektonicznych, takich jak np. mury z pumeksu, cegieł, czy bloczków wapienno-piaskowych. Sopro RAM3 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność stworzenia gładkiej, zwartej i stabilnej powierzchni pod okładziny ceramiczne, płyty z kamienia naturalnego czy płyty betonowe. Wytrzymałość na ściskanie – ponad 20,0 N/mm2 sprawia, że wykonana warstwa może być poddawana dużym obciążeniom, a po utwardzeniu jest odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania, wodoodporna i paroprzepuszczalna.

Szpachla do zadań specjalnych
Wytworzona na bazie cementu portlandzkiego, wybranych mineralnych kruszyw i specjalnych polimerów posiada szeroki zakres stosowania i dobre właściwości robocze. Wzmocnienie struktury włóknami sprawia, że zyskuje ona niespotykaną plastyczność, która przekłada się na urabialność i wyjątkową zdolność do modelowania. Dodatkowym ułatwieniem przy dużych powierzchniach jest możliwość nanoszenia zaprawy agregatem tynkarskim. Dzięki szybkiemu przyrostowi wytrzymałości, wcześnie można przystępować do obróbki szpachli. Układanie płytek jest możliwe już po 2 godzinach od aplikacji, co w znaczący sposób podnosi efektywność prac budowlanych, przyspieszając kolejne etapy.

fot. SOPRO

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *