Sprawdzone narzędzia dla elektryka | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Sprawdzone narzędzia dla elektryka

Sprawdzone narzędzia dla elektryka

Sprawdzone narzędzia dla elektryka
Kwiecień 03
10:16 2015

Ponieważ w pracy z prądem ważne jest używanie narzędzi bezpiecznych, marka STANLEY® przygotowała dla elektryków cały szereg wysokiej jakości wkrętaków i szczypiec testowanych pod napięciem 1000 V, a także narzędzi ogólnobudowlanych.

Elektrycy wykorzystują w swojej pracy przede wszystkim narzędzia specjalistyczne, dostosowane do pracy przy instalacjach elektrycznych, ale czasami przydają im się także typowe narzędzia ogólnobudowlane. I chociaż monter częściej będzie miał do czynienia z układaniem instalacji elektrycznej, oświetleniowej i alarmowej, a Skrzynka Fot. STANLEYkonserwator z utrzymaniem w stanie gotowości systemu i urządzeń technicznych, to ich narzędzia w dużej mierze będą takie same.

Narzędzia ogólnobudowlane dla elektryków
W każdej skrzyni narzędziowej młotek to podstawa, także w pracy z prądem. Dlatego firma STANLEY® stworzyła dla elektryków specjalny, lekki młotek o wadze 200 g (model 54-695), a także przecinak (model 18-330), który w połączeniu ze zwykłym młotkiem, np. 1 kg, stanowi idealny zestaw do kucia rowków pod przewody. Oprócz nich, elektrykom przydadzą się także: legendarna miarka PowerLock® (33-218), zestaw kluczy płaskooczkowych z grzechotką (model 17-369), wiertarko-wkrętarka STANLEY® FATMAX® FMC620LB oraz samopoziomujący laser krzyżowy, np. Cubix, rzutujący poziome i pionowe linie z możliwością ustalenia spadku, pomocny w równym ułożeniu kabli.

Testowane do pracy z prądem
Większość prac wykonywanych przez elektryków wymaga jednak użycia specjalistycznych narzędzi izolowanych. Marka STANLEY®, przestrzegając wyśrubowanych norm europejskich IEC 60900, DIN EN 60900 oraz VDE0680, stworzyła całą gamę produktów testowanych pod napięciem zmiennym 10 000 V. Narzędzia te oznaczone są na opakowaniach podwójnym trójkątem oraz wartością 1000 V. Wśród nich znajdują się bezpieczne wkrętaki do montowania gniazdek i rozdzielnic – najpowszechniej używane narzędzia w pracy elektromonterów. STANLEY® oferuje cały zestaw (model 62-573) takich wkrętaków: z grotem prostym, krzyżowym Phillips i Pozidriv oraz próbnikiem napięcia. Kolejne niezastąpione narzędzie to uniwersalne szczypce STANLEY® MAXSTEEL® VDE (model 84-000), które służą do bezpiecznego zaciskania, przytrzymywania i wyginania materiału. I pomimo, że można ich użyć także do zdejmowania izolacji, do tej czynności STANLEY® proponuje szczypce specjalne (model 84-010), które ułatwiają i przyspieszają łączenie przewodów elektrycznych zmniejszając jednocześnie ryzyko ich uszkodzenia. Oferta STANLEY® dla elektryków obejmuje także obcinaki do cięcia przewodów i drutów: diagonalny (model 84-003) i czołowy (model 84-016) oraz szczypce do specyficznych zastosowań – wydłużone proste (model 84-006) albo wygięte (model 84-008).

Wszystkie proponowane narzędzia zmieszczą się w pojemnej skrzynce narzędziowej STANLEY® 95-830 z przenośną tacą i wysuwaną szufladą.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Kamil
    Kamil Maj 30, 19:44

    dodałbym tu jeszcze jedno przydatne narzędzie dla elektryka http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/szlifierki-i-polerki/bruzdownice.html , kiedyś to wszystko robiło się młotkiem 😉

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *