Narzędzia akumulatorowe zawsze gotowe do użycia | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Narzędzia akumulatorowe zawsze gotowe do użycia

Narzędzia akumulatorowe zawsze gotowe do użycia

Narzędzia akumulatorowe zawsze gotowe do użycia
Marzec 10
09:39 2015

Bosch Wireless Charging to system, który sprawia, że narzędzia są zawsze gotowe do użycia. System ten pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi i jest w pełni kompatybilny z systemem elektronarzędzi profesjonalnych marki Bosch zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi 18 V.

Jak do tej pory nikt inny poza firma Bosch nie zaoferował jeszcze klientom możliwości ładowania bezprzewodowego w swoich elektronarzędziach akumulatorowych. System Bosch Wireless Charging otwiera nowy rozdział w technologii ładowania akumulatorów i umożliwia wydajną, oszczędną i szybką pracę narzędziami akumulatorowymi. – Jesteśmy przekonani, że to nowatorskie rozwiązanie okaże się dla rynku narzędzi akumulatorowych podobnym przełomem, jak kiedyś wykorzystanie ogniw litowo-jonowych, co zresztą też było innowacją dokonaną przez firmę Bosch – mówi Marcin Gildner, Regional Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski. – W 2003 r. technologia litowo-jonowa była stosowana głównie w elektronice użytkowej (np. telefonach komórkowych czy laptopach). Dziś jest w nią wyposażona większość elektronarzędzi akumulatorowych w Europie i Stanach Zjednoczonych – dodaje.

Fot. BoschW skład systemu Bosch Wireless Charging, który ma swoją premierę w tym roku, wchodzi ładowarka akumulatorowa GAL 1830 W Professional i akumulator litowo-jonowy GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional. System będzie  rozbudowywany o kolejne komponenty.

Jak to działa?
Podstawą rozwiązania, które w innych obszarach wykorzystywane jest na przykład w ładowarkach elektrycznych szczoteczek do zębów, a od niedawna także w ładowarkach telefonów komórkowych, jest ładowanie indukcyjne. Za pomocą cewki wytwarzane jest w nadajniku zmienne pole magnetyczne. Cewkę posiada również odbiornik. Na cewkę oddziałuje zmienne pole magnetyczne – w ten sposób indukowane jest napięcie i dochodzi do przepływu prądu. W przypadku systemu Bosch Wireless Charging oznacza to, że ładowarka wytwarza pole magnetyczne odbierane przez akumulator i przekształcane w prąd ładowania. To podobnie jak w szczoteczkach do zębów. Tu jednak przesyłana moc jest ponad 50 razy większa niż w przypadku konwencjonalnych elektrycznych szczoteczek do zębów (1 W). Dzięki temu można osiągnąć podobny czas ładowania jak w przypadku zwykłych ładowarek do elektronarzędzi.

Zalety systemu Bosch Wireless Charging
Użytkownicy korzystający z elektronarzędzi akumulatorowych są mobilni, ale muszą odpowiednio zaplanować czas pracy i pamiętać o tym, aby w razie potrzeby mieć gdzie doładować akumulator. Narzędzia akumulatorowe są często używane w produkcji przemysłowej, branży elektrycznej, motoryzacyjnej, przy montażu mebli. Bezprzewodowy przesył energii jest opłacalny szczególnie przy tego rodzaju zastosowaniach stacjonarnych – jest zdecydowanie tańszy niż konwencjonalne systemyFot. Bosch ładowania, ponieważ nie wymaga posiadania zapasowego akumulatora ani drogich, stosowanych w przemyśle stacji ładujących.
Ponadto system Bosch Wireless Charging oferuje użytkownikom wyższy komfort i wydajność pracy, ponieważ akumulator pozostaje w narzędziu i w czasie każdej przerwy w pracy można odłożyć narzędzie na ładowarkę. Ładowanie staje się w ten sposób elementem procesu pracy, dzięki czemu narzędzie jest zawsze gotowe do użycia. System Bosch Wireless Charging zapewnia pełną kompatybilność – akumulatory indukcyjne można stosować we wszystkich profesjonalnych elektronarzędziach Bosch zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi 18V (Flexible Power System). Ładowarki są bardzo wytrzymałe i nie mają odkrytych styków, co uodparnia je na działanie wody, pyłu i zanieczyszczeń, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Pierwsze komponenty systemu – ładowarka i akumulator 18 V
Bosch rozpoczyna nowy rozdział w technologii ładowania akumulatorów od ładowarki GAL 1830 W Professional i akumulatora GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional. GAL 1830 W Professional jest najmniejszą obecnie ładowarką do akumulatorów litowo-jonowych 18 V. Podobnie jak akumulator, ładowarka jest wyposażona w układ elektroniczny Wireless Intelligence. Zapewnia on komunikację pomiędzy ładowarką a akumulatorem, uruchamia proces ładowania i dopasowuje go do aktualnego stanu akumulatora. Gwarantuje to ładowanie akumulatora zawsze w optymalnym zakresie temperatur i wydłuża jego żywotność. Jednym z elementów rozwiązania systemowego jest ramka, szczególnie przydatna do zastosowań stacjonarnych, którą można zamontować na ławach roboczych, regałach lub innych powierzchniach roboczych. Ramka jest uniwersalnym, bezpiecznym uchwytem dla ładowarki, akumulatora i narzędzia.
GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional to kompaktowy akumulator 18 V, łączący zalety nowej technologii z zaletami dotychczasowego systemu Flexible Power System. Akumulator o pojemności 2,0 Ah ma wskaźnik stanu naładowania i jest wyposażony w obudowę Bosch CoolPack, która skutecznie odprowadza ciepło. Zarówno technologia CoolPack, jak i brak efektu pamięci w przypadku akumulatorów litowo-jonowych wpływają pozytywnie na żywotność akumulatora.

Bosch ProService dla narzędzi litowo-jonowych, akumulatorów i ładowarek
Przy zakupie komponentów systemu Wireless Charging Bosch oferuje użytkownikom – podobnie jak w przypadku wszystkich akumulatorów litowo-jonowych – wyjątkową usługę, wykraczającą poza ramy standardowej gwarancji, tj. 2-letnią gwarancję serwisową Service Premium. W okresie obowiązywania gwarancji serwisowej bezpłatna wymiana dotyczy także części zamiennych i zużywających się. 2-letnią gwarancją serwisową objęty jest cały program profesjonalnych narzędzi litowo-jonowych, od 3,6 do 36 V. Wszystkie usługi serwisowe wykonane w ciągu 2 lat są bezpłatne.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. mycha
    mycha Maj 29, 09:47

    Nie wyobrażam sobie bez narzędzi akumulatorowych majsterkowania na działce, każdy facet powinien takie mieć http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-akumulatorowe.html

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *