Zawsze sucha elewacja | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Zawsze sucha elewacja

Zawsze sucha elewacja

Zawsze sucha elewacja
Czerwiec 24
15:56 2015

Wykorzystanie bioniki łączącej rozwiązania dostarczane przez naturę z najnowszymi technologiami, pozwala na tworzenie produktów będących często kamieniami milowymi w rozwoju budownictwa. Takim rozwiązaniem jest StoColor Dryonic, farba z nowej generacji inteligentnych powłok elewacyjnych.

Inspiracją dla stworzenia StoColor Dryonic stał się Onymacris unguicularis – chrząszcz pochodzący z pustyni Namib. Jego pancerz o hydrofilowo-hydrofobowej mikrostrukturze stał się wzorem do opracowania innowacyjnej technologii Dryonic. Jej unikalność opiera się na błyskawicznym odprowadzaniu wody z elewacji. Fot. Sto – Czas wysychania farby StoColor Dryonic.Niezależnie czy jest to woda pochodząca z rosy, mgły czy deszczu elewacja nie tylko pozostaje sucha, ale też zahamowany zostaje rozwój alg i grzybów – bez konieczności stosowania biocydów.

Dzięki bardzo dobrej przyczepności farba elewacyjna StoColor Dryonic może być stosowana na niemal wszystkich rodzajach podłoża. Będzie odpowiednia zarówno dla powierzchni mineralnych i organicznych, jak i tych wykonanych z drewna, płyt drewnopochodnych, ocynkowanego metalu, betonu czy blachy trapezowej. Farba jest dostępna w bardzo szerokiej gamie kolorów, nawet tych najbardziej intensywnych.

StoColor Dryonic nie tylko zapewnia szybkie wysychanie elewacji, ale też zwiększa jej odporność mechaniczną. Podczas, gdy
w przypadku tradycyjnych farb w intensywnych odcieniach istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia na powierzchni elewacji tzw. efektu pisania, czyli drobnych jasnych rys, w przypadku StoColor Dryonic taki efekt nie występuje. Jest to ważne nie tylko dla samej estetyki elewacji, ale także – jeśli nie przede wszystkim- dla jej trwałości. StoColor Dryonic to gwarancja skutecznej ochrony elewacji na długie lata.

Farby elewacyjnej nowej generacji iQ –Intelligent Technology posiadają dodatkowe właściwości, które znacznie zwiększają ich funkcjonalność a tym samym zapewniają elewacjom maksymalną ochronę i trwałość.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. spedol
    spedol Czerwiec 25, 00:15

    No, no! Zobaczymy i juz jesienią wypróbujemy czy rzeczywiście taka dobra.

    Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *