Impregnacja okładzin kamiennych | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Impregnacja okładzin kamiennych

Impregnacja okładzin kamiennych

Impregnacja okładzin kamiennych
Maj 06
08:34 2015

Mury ceglane, okładziny kamienne czy tynki – nie tylko zdobią, ale i chronią dom od zewnątrz. Narażone na oddziaływanie wilgoci i innych niepożądanych czynników, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by jak najdłużej spełniać swoją rolę. Warto zacząć od ich zaimpregnowania.

Jedną z propozycji jest silikonowy preparat Bolix BIK to rozwiązanie stworzone do impregnacji powierzchni narażonych na szkodliwe działanie wilgoci i wody opadowej. Używany zarówno na pionowych, jak i poziomych podłożach, zapewnia im elegancki, matowy efekt krycia, nie zmieniając przy tym koloru konserwowanych okładzin. Co więcej, skutecznie ogranicza możliwość wystąpienia na nich plam i wykwitów solnych.

Dzięki wysokiej hydrofobowości Bolix BIK z powodzeniem zabezpiecza przed wilgocią takie elementy wykończenia, jak mineralne wyprawy tynkarskie, zewnętrzne okładziny kamienne, mury z cegły i betonu oraz fugi w kamiennych płytkach. Znakomicie sprawdza się na bardzo chłonnych podłożach – zalecane jest tu nałożenie dwóch warstw. Preparat impregnujący to sposób na zapewnienie atrakcyjnego, trwałego wykończenia elewacji i nie tylko.

Podziel się

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *