Jak powstaje dachówka ceramiczna BRAAS? | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Jak powstaje dachówka ceramiczna BRAAS?

Jak powstaje dachówka ceramiczna BRAAS?

Jak powstaje dachówka ceramiczna BRAAS?
Maj 21
08:03 2015

Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce – Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Historia pokrywania dachów wypalanymi płytkami glinianymi sięga początków II tysiąclecia p.n.e. Po glinę chętnie sięgali zarówno starożytni Grecy, jak i Rzymianie, a dachówki ceramiczne cieszą się dużą popularnością do dziś.

Surowiec, z którego powstają dachówki ceramiczne BRAAS, odznacza się niezwykle wysoką jakością. Właściwości gliny używanej w produkcji porównywane są z zaletami glinek leczniczych. W najnowocześniejszej technologii najpierw z masy glinianej formuje się kształt dachówki, następnie suszy i wypala w bardzo wysokiej temperaturze. Właśnie wtedy dachówka zmienia swoją objętość – dosłownie kurczy się. Cały proces ma wysoki stopień automatyzacji, co zapewnia utrzymanie niezmiennych, doskonałych parametrów dachówki.

Jednym z bardziej popularnych modeli ceramicznych jest Rubin – prawdziwy klejnot wśród dachówek. Na jego dużą popularność w Polsce wpływa klasyczny, naturalny kształt, wysoka jakość wykonania oraz bogactwo kolorystyki. W ofercie BRAAS dostępne są trzy rodzaje tej dachówki:

Fot. Monier Braas Sp. z o.o.Rubin 13V: to gwarancja satysfakcji. Klienci dokonujący tego wyboru mają wysokie wymagania w odniesieniu do architektonicznej harmonii i ponadczasowego piękna. Rubin 13V dostępny jest w aż dziesięciu kolorach.

Rubin 11V(K): Rubin 11V(K) to wyjątkowa estetyka wzbogacona o technologiczne rozwiązania opracowane wraz z dekarskimi mistrzami. Wśród Fot. Monier Braas Sp. z o.o.siedmiu kolorów do wyboru warte szczególnej uwagi są bukowy oraz szary kryształ – dostępny tylko dla tego modelu.

Fot. Monier Braas Sp. z o.o.Rubin 9V: Rubin 9V jest największą dachówką ceramiczną w ofercie BRAAS. Do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu potrzeba jedynie ok. 9,4 – 10,1 takich dachówek.

Dostępne wykończenia modeli Rubin to angoba, glazura lub glazura topline. Dachówki ceramiczne BRAAS to nie tylko wysokiej klasy estetyka, ale też trwałość. Wszystko to za sprawą najwyższej jakości gliny, używanej do ich wyrobu. Dodatkowo wszystkie objęte są 30-letnią gwarancją.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *