ABIZOLE – HYDROIZOLACJA FUNDAMENTÓW | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

ABIZOLE – HYDROIZOLACJA FUNDAMENTÓW

ABIZOLE – HYDROIZOLACJA FUNDAMENTÓW

ABIZOLE – HYDROIZOLACJA FUNDAMENTÓW
Marzec 19
19:46 2014

Fundamenty to najważniejsza część budynku, od której zależy trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Aby spełniały swoją funkcję przez długie lata niezbędna jest ich solidna hydroizolacja – izolacja wodochronna. O niezawodności zabezpieczenia przesądza prawidłowa aplikacja materiałów do hydroizolacji i rodzaj użytych produktów. Najczęściej wybieranym zabezpieczeniem ścian przed szkodliwym działaniem wodą są masy asfaltowe.

Abizole to profesjonalne produkty hydroizolacyjne na bazie asfaltów, od kilkudziesięciu lat stosowane przez wykonawców do zabezpieczania budynków przed działaniem wody i wilgoci. W linii Tytan Professional ich skład wzbogacono kauczukiem syntetycznym i specjalnymi dodatkami zwiększającymi elastyczność oraz odporność tworzonych powłok hydroizolacyjnych na spękania mrozowe. Abizole, Disprobit i Disprobit Grunt Koncentrat tworzą idealnie szczelne powłoki hydroizolacyjne-wodochronne, zabezpieczające budynki skuteczniej i na dłużej.

Niezawodna izolacja i hydroizolacja czyli jak dobrać produkty.

Jeśli ściana będzie ocieplana styropianem, masy hydroizolacyjne nie mogą zawierać rozpuszczalników, gdyż uszkadzają one styropian i płyty XPS,  należy wówczas zastosować hydroizolacyjne preparaty bezrozpuszczalnikowe np. Disprobit, Abizol ST Tytan Professional. DISPROBIT stosowany jest do zabezpieczania przed wilgocią podziemnych części budowli, podposadzkowo piwnic, garaży, balkonów i tarasów, do wykonywania bezspoinowych powłok dachowych na odkładzie oraz do konserwacji pokryć dachowych. ABIZOL ST stosowany jest także do cięższych hydroizolacji oraz do przyklejania płyt styropianowych i ekstrudowanych do zagruntowanych fundamentów. Tworzy zwarte i wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, wytrzymujące pęknięcia podłoża nawet do 5mm.

Do hydroizolacji fundamentów nieocieplanych można stosować także popularne produkty zawierające rozpuszczalnik np. Abizol R, Abizol P, Abizol G –  ich zaletą jest szybsze wysychanie w niskich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

gruntowanie podłoży betonowych

ABIZOL R służy do gruntowania podłoży betonowych pod rozpuszczalnikowe masy asfaltowe, pod papy termozgrzewalne oraz do wykonywania samodzielnych powłok hydroizolacyjnych typu lekkiego.

ABIZOL P  stosuje się do wykonywania samodzielnych powłok przeciwwodnych typu średniego podziemnych części budowli i pokryć dachowych, powłok hydroizolacyjnych na podkładzie z papy, laminatów zbrojonych włóknem szklanym. Powstałe powłoki są silnie związane z podłożem i kompensują jego mikropęknięcia.

ABIZOL G to masa szpachlowa do wyrównywania powierzchni, wypełniania wyrw i ubytków, miejscowego uszczelniania hydroizolacji, naprawczego podklejania papy. Zawiera włókna zbrojące, a powstałe powłoki są niezwykle elastoplastyczne.

Hydroizolacja lekka, średnia czy ciężka?

O rodzaju wymaganej hydroizolacji decyduje poziom wód gruntowych i specyfika gruntu. Informacji na ten temat dostarcza opinia geotechniczna o gruncie, a w przypadku budowy domów często zastępuje ją wywiad wśród sąsiadów – jaką wykonali hydroizolację, czy jest wystarczającym zabezpieczeniem, jaki jest poziom wód itp. Jeśli fundament jest posadowiony powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych, wystarczy hydroizolacjaizolacja lekka przeciwwodna np. 2 warstwy Disprobitu naniesione na zagruntowane podłoże; jeśli fundamentom będzie zagrażać parcie hydrostatyczne, należy wykonać cięższą hydroizolację np. przy użyciu Abizolu ST czy Abizolu P.

Solidne wykonanie

Prawidłowo wykonana hydroizolacja składa się przynajmniej z dwóch powłok ochronnych nałożonych na zagruntowane podłoże. Każda warstwa powinna być nakładana po wyschnięciu poprzedniej. Gruntowanie jest niezbędne dla uzyskania ściśle przylegającej i trwałej membrany izolacyjnej. Pod masy dyspersyjne można użyć Disprobit Tytan Professional rozcieńczony wodą w stosunku 1:2 lub specjalnie opracowaną emulsję asfaltowo – lateksową w postaci koncentratu – Disprobit Grunt Tytan Professional. Dzięki skoncentrowanej formie jest bardzo ekonomiczny – 1 kg masy wystarcza do zagruntowania nawet 50 m2 powierzchni. Pod masy rozpuszczalnikowe stosujemy Abizol R.

 fot. SELENA

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *