Nowe modele szlifierek do betonu Bosch | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Nowe modele szlifierek do betonu Bosch

Nowe modele szlifierek do betonu Bosch

Nowe modele szlifierek do betonu Bosch
Kwiecień 13
18:36 2014

Szlifierki do betonu GBR 15 CAG Professional i GBR 15 CA Professional firmy Bosch to wytrzymałe narzędzia oferujące wysoką wydajność szlifowania. Obydwa modele wyposażono w wydajny silnik o mocy 1 500 W, który dzięki systemowi Constant Electronic gwarantuje szybkie tempo pracy także pod dużym obciążeniem.

Sztukatorzy, malarze, glazurnicy oraz inni profesjonalni użytkownicy z branż związanych z wykańczaniem wnętrz mogą teraz szybko i wydajnie wyszlifować oraz przygotować do dalszej obróbki różne rodzaje powierzchni betonowych, takich jak zniszczone lub zwietrzałe powierzchnie, ściany z nierównościami lub z pozostałościami zaprawy i kleju.

szlifierki do betonu BoschZróżnicowane wymagania
Szlifierka GBR 15 CAG Professional wyposażona jest w osłonę tarczy z ruchomym elementem, dzięki czemu można nią bez przeszkód pracować blisko ścian, sufitów lub w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji, np. rur. Rozwiązanie to sprawia, że szlifierka GBR 15 CAG Professional sprawdza się szczególnie w przypadku wymagających prac remontowych.

Szlifierka GBR 15 CA Professional jest przeznaczona do obróbki większych powierzchni. Posiada pełną, metalową osłonę, jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie lekka i wydajna. Jest ona optymalnym wyborem przy pracach wymagających szybkiego i wydajnego szlifowania dużych powierzchni, np. przy wyrównywaniu dużych powierzchni betonowych w budynkach w stanie surowym.

Ochrona użytkownika i narzędzia
Szczególną zaletą szlifierek do betonu jest możliwość podłączenia systemu odsysania pyłu. Nowe szlifierki należą do systemuszlifierki do betonu Bosch „Click & Clean“ firmy Bosch obejmującego elektronarzędzia, odkurzacze do pracy na sucho i mokro, osprzęt do odkurzaczy oraz walizki systemowe L-BOXX. Wszystkie elementy są do siebie doskonale dopasowane i stwarzają możliwość elastycznej konfiguracji systemu mającego na celu ochronę zdrowia użytkownika oraz ochronę narzędzi i osprzętu przed pyłem oraz szybszą, wydajniejszą i dokładniejszą pracę.

Długą żywotność nowych szlifierek gwarantuje czterostopniowy system ochrony przed pyłem. Zapobiega on przedostawaniu się pyłu betonowego do przekładni i silnika, co mogłoby spowodować uszkodzenie tych podzespołów. Obydwa urządzenia ważą zaledwie 2,6 kg. Ich wąska i pokryta miękką okładziną Softgrip rękojeść zapewnia pełną kontrolę podczas pracy. Ergonomiczna konstrukcja narzędzi umożliwia długotrwałą i komfortową pracę nawet podczas najbardziej wymagających zastosowań. Nowe szlifierki posiadają dodatkowo wieniec szczotkowy oraz duży przycisk blokady wrzeciona, który ułatwia wymianę diamentowej tarczy garnkowej. Tarcze garnkowe i zapasowe szczotki są dostępne w ofercie osprzętu Bosch.

Szlifierka GBR 15 CA oferowana jest w standardowej walizce narzędziowej, natomiast model GBR 15 CAG zapakowany jest w systemową walizkę L-BOXX. Dodatkowo do szlifierki GBR 15 CAG Professional dołączona jest diamentowa tarcza garnkowa „Best for Concrete”.

Fot. Bosch

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *